GENÇLER TERÖRLE MÜCADELE ETMEK İÇİN TSK’YA KOŞUYOR

Gençler askere gitmek için sıraya girdi. Genelkurmay başkanlığı, artan terör olayları yüzünden çok sayıda vatandaşın askere alınmak için başvurduğunu açıkladı.

Artan terör olayları gençlerin askere olan ilgisini bir kat daha artırdı. Gençler Türkiye cumhuriyeti ve bayrağı için terörle mücadele etmek için soluğu genelkurmayda alıyor.Konuyla ilgili genelkurmay geçlerin askere gitmek için yoğun bir başvuruda bulunduğunu açıkladı. Genelkurmay’ın resmi sitesinden yapılan açıklamaya şöyle;

Ülkemizde son günlerde yaşanan terör olayları nedeniyle, çok sayıda vatandaşımız genelkurmay başkanlığına başvurarak askere alınmayı ve terörle mücadelede görev yapmayı talep etmektedir. Asil milletimizin kahraman ve duyarlı evlatlarının talepleri Türk silahlı kuvvetleri mensupları tarafından takdirle karşılanmış, duygulandırmış ve motivasyonlarını artırmıştır. Bu ulvi talepler nedeniyle vatandaşlarımıza teşekkür ederiz. Türk silahlı kuvvetleri; bünyesinde bulundurduğu kahraman personeli ile milletimizin huzur ve güvenliğini temin etmek için terör örgütleri ile mücadele kapsamında kendisine verilen her türlü görevi bugüne kadar başarı ile yerine getirmiş, bundan sonra da tarihine ve kendisine yakışır bir şekilde yerine getirebilecek güçtedir.

 

Bir cevap yazın