“GÖÇ ETMEK İSTEYEN SİVASLILAR YHT’Yİ BEKLEMİYORLAR”

“GÖÇ ETMEK İSTEYEN SİVASLILAR YHT’Yİ BEKLEMİYORLAR”

“GÖÇ ETMEK İSTEYEN SİVASLILAR YHT’Yİ BEKLEMİYORLAR”

VALİ DAVUT GÜL’E, SAADET PARTİSİ (SP) GENEL BAŞKANI VE CUMHURBAŞKANI ADAYI TEMEL KARAMOLLAOĞLU’NUN YÜKSEK HIZLI TREN PROJESİ KAPSAMINDA SÖYLEDİĞİ “SADECE GÖÇÜ HIZLANDIRACAK” SÖZLERİ SORULDU. VALİ GÜL,  BU SORUYA  “BENİM CUMHURBAŞKANI ADAYINA CEVAP VERMEM DOĞRU OLMAZ AMA SİVAS 40 YILDIR GÖÇ VERİYOR, SİVASLILAR GÖÇ ETMEK İÇİN HIZLI TRENİ BEKLEMİYORLAR” DEDİ.

 

 

 

Vali Davut Gül’e Saadet Partisi (SP) Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu’nun önceki gün ilimizde gerçekleştirdiği mitingde  Ankara-Sivas hızlı tren projesine ilişkin sarf ettiği “Adam otobüsle gidip sıkıntı çekeceğine trene binip İstanbul’a biraz daha hızlı gidecek. Bu hizmet değil” sözleri de soruldu.

Vali Gül, bu soruya  “Benim cumhurbaşkanı adayına cevap vermem doğru olmaz ama Sivas 40 yıldır göç veriyor, Sivaslılar göç etmek için hızlı treni beklemiyorlar. Yani göç edenin önünde engel yok dedi.

Vali gül, Bizim hızlı trenle Türkiye’nin birçok yerine ulaşma imkanımız olacak. İnsanlar aşı işi Sivas’ta bulabiliyorsa inanıyorum ki Sivas’ta kalır” dedi.

Kategori: HABERLER

413 izlenme

Yorum Yapın

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmalısınız.