GÖRME ENGELLİ ÇİFTE DERNEK DESTEKLİ DÜĞÜN

GÖRME ENGELLİ ÇİFTE DERNEK DESTEKLİ DÜĞÜN

Adana’dan 2014 yılında Sivas’a gelen Emine Demirel, aynı sene Sivas Belediyesi’nin düzenlediği E-KPSS kursunun ardından girdiği sınavla Sivas Halk Eğitim Merkezi’ne memur olarak atandı. 2015 yılında göz muayenesi için gittiği Ankara’da kendisi gibi görme engelli Ümit Özbek ile tanıştı. 1 yıl boyunca görüşen görme engelliler evlenmeye karar verdi. 4 ay önce Antalya’da resmi nikah yapan çift için Sivas Bedensel Zihinsel Engelli ve Engelli Aileleri Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği, Sivas Belediyesi, Cumhuriyet Üniversitesi Engelliler Birimi ve Memur-Sen ve Eğitim Bir-Sen Engelliler Komisyonu tarafından Sivas Fasıl Heyeti Aşıklar ve Halk Oyunları Derneği’nde kına gecesi ve düğün yapıldı. Düğünde birlikte dans eden çift, çiftetelli oynadı. Çifti engelli dernek başkanları da yalnız bırakmadı. Kına yakan görme engelli çift, düğün pastası kesti.
Doktor ihmali sonucunda yüzde 50 görme engelli olan Ümit Özbek, Antalya’da masaj terapisti olarak çalıştığını ifade ederek, eşimin gözü olacağım dedi.

Doğuştan görme engelli Emine Demirel ise zorlu bir süreç sonunda evlendiklerini söyledi.
Sivas Bedensel Zihinsel Engelli ve Engelli Aileleri Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği Başkanı Halil Geçkil, engellilere her alanda destek vermeye çalıştıklarını ifade etti.
Memur-Sen ve Eğitim Bir-Sen Engelliler Komisyonu Başkanı Selman Devecioğlu Antalya’ya tayin istediler. Biz de kız tarafı olarak mini bir düğün yapalım istedik ve bunu organize ettik.” Dedi.
Sivas Belediyesi Başkan Yardımcısı Ahmet Özaydın, Cumhuriyet Üniversitesi Engelliler Birimi Sorumlusu Prof. Dr. Recep Toparlı ve Sivas Fasıl Heyeti Aşıklar ve Halk Oyunları Derneği Başkanı Ahmet Ayık, görme engelli çift için ellerinden geleni yapacaklarını ifade ederek mutluluklar diledi.

Kategori: Genel, HABERLER

301 izlenme

Yorum Yapın

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmalısınız.