GÖZLERİNİ KAPATIP YÜRÜMEYE ÇALIŞTILAR

 

CUMHURİYET ÜNİVERSİTESİ BEDEN EĞİTİMİ VE SPOR YÜKSEKOKULU ANTRENÖRLÜK BÖLÜMÜ ÖĞRENCİLERİ VE GÖRME ENGELLİLER SPOR KULÜBÜ GÖRME ENGELLİLERİN SIKINTILARINI ANLATMAK, FARKINDALIK YARATMAK İÇİN ETKİNLİK DÜZENLEDİ.

10-16 MAYIS ENGELLİLER HAFTASI NEDENİYLE ATATÜRK KONGRE VE ETNOGRAFYA MÜZESİ BAHÇESİNDE DÜZENLENEN ETKİNLİKTE ÖĞRENCİLER ELLERİNDE BASTON VE GÖZLERİNİ GÖZLÜKLE KAPATARAK YÜRÜMEYE ÇALIŞTILAR. ÖĞRENCİLER DAHA SONRA YOLDAN GEÇEN VATANDAŞLARI DURDURARAK KENDİLERİNİ GÖRME ENGELLİLERİN YERİNE KOYARAK EMPATİ KURMALARINI İSTEDİ. VATANDAŞLARIN GÖZLERİNİ KAPATAN ÖĞRENCİLER BİR DAKİKALIĞINA VATANDAŞLARI AKAN TRAFİKTE GÖZLERİ KAPALI KARŞIDAN KARŞIYA GEÇMELERİNİ SAĞLADI. BAZI VATANDAŞLARIN GÖZLERİ KAPALI YÜRÜMEKTE ZORLANDIĞI GÖRÜLDÜ.

GÖRME ENGELLİLER SPOR KULÜBÜ BAŞKANI NİLÜFER AVCI, ELİMİZDEN GELDİĞİNCE ENGELLİLERİ ANLAMAYA, ANLATMAYA ÇALIŞIYORUZ DEDİ.

CUMHURİYET ÜNİVERSİTESİ BEDEN EĞİTİMİ VE SPOR YÜKSEKOKULU ANTRENÖRLÜK BÖLÜMÜ ÖZLEM TÜRKMEN İSE, ETKİNLİK HAKKINDA BİLGİ VERDİ.

GÖRME ENGELLİ OLARAK YÜRÜMEYE ÇALIŞAN VATANDAŞLARDAN ECEM BUSE GÜMÜŞER GÖRME ENGELLİLERİN YAŞADIKLARI ZORLUKLARI GÖRDÜĞÜNÜ BELİRTEREK GÖRME ENGELLİ OLMANIN ÇOK ZOR OLDUĞUNU SÖYLEDİ.

SEMRA SAĞLAMYÜREK ENGELLİLERE VATANDAŞLARIN DUYARSIZ OLDUĞUNU İFADE ETTİ.

 

Bir cevap yazın