GRİPTEN KORUNMANIN YÖNTEMİ: ‘MASKE’

GRİPTEN KORUNMANIN YÖNTEMİ: ‘MASKE’

UZMANLAR, GRİPTEN KORUNMAK İÇİN “ÖZELLİKLE TOPLU ALANLARDA MASKE KULLANIMINI ÖNERDİ.

Uzmanlar, gripten korunmak için “özellikle toplu alanlarda maske kullanımını önerdi.Eczacı Uğur Nuri Akın, griple birlikte karışık olarak karşılarına çıkan vakalardaki bulguların yeni bir salgın mı sorusunu akıllarına getirdiğini söyleyerek, “Yoğun bir öksürüğün olması, boğaz enfeksiyonları, çocuklarda özellikle enteriklerin sıklıkla karşılaşılması aklımıza acaba başka bir salgının mı habercisi gibi sorular getiriyor dedi.

Bununla birlikte hekimlerimizin kontrolünde, eczacılarımızın danışmanlığında bu süreci atlatmaya özen gösteriyoruz. Çocuklarımız da bu noktada çok etkileniyor. Genç hastalarımız, kronik rahatsızlığı olan hastalarımızın hepsi bu süreçten etkileniyor” dedi.

Vatandaşların gripten korunmak için toplu alanlarda maske kullanmaya devam etmesini önerdiklerini söyleyen Akın, “tavsiyemiz risk altında bulunan hastalarımızın, gebelerin, yaşlıların ve kronik rahatsızlığı bulunan vatandaşlarımızın hekime danışarak ve eczanelerine gelerek aşılarını olmaları önemlidir” ifadelerini kullandı.

admin

Bir cevap yazın