HASTANEDE YANGIN VE TAHLİYE TATBİKATI

Sivas Numune Hastanesi’nde, yangına veya olası bir doğal afete karşı hazırlıklı olabilmek amacıyla tahliye tatbikatı yapıldı.

İl Afet ve Acil Durum Müdürlüğü ekipleri, İl Sağlık Müdürlüğü Ulusal Medikal Kurtarma Ekipleri ve Sivas Belediyesi İtfaiye Müdürlüğü ekiplerinin katılımıyla gerçekleştirilen tatbikatta, senaryo gereği Sivas ilinin 20 kilometre doğusunda 6.5 şiddetinde deprem meydana geldi.

Deprem sonucu Numune Hastanesi B blokta meydana gelen sarsıntı neticesinde 4’üncü kattaki yanık ünitesinde yangın çıktı. Yangının çıkması ile birlikte hastaneye gelen itfaiye ekipleri, binanın 4’üncü katında mahsur kalan hastaları itfaiye merdivenini kullanarak tahliye etti.

Daha sonra 5’inci katta bulunan ve dumandan etkilenen hastalar ile hastane personelinin yangın merdiveninden tahliyesi yapıldı. Sedye ve tekerleki sandalye ile kurtarılan hastalara, acil servis önünde kurulmuş olan toplanma çadırında müdahale edildi. Daha sonra İftaiye Müdürlüğü ekipleri tarafından hastane bahçesinde sıvı yanıcı madde yangınının söndürülmesi tatbikatı yapıldı.

Bir cevap yazın