HAVAALANINDA BULUNANAN KİRACILARA KİRA İNDİRİMİ

HAVAALANINDA BULUNANAN KİRACILARA KİRA İNDİRİMİ

Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı Devlet Hava Meydanları İşletmesi Genel Müdürlüğü tarafından işletilen havalimanlarında; Havayolu, Yer Hizmet Kuruluşları ve ticari hacim işleten kiracılar için pandemi nedeniyle 2020 yılı içerisinde düzenlenen ve vadesi 31 Ocak 2021 tarihine ötelenen kira bedeli faturalarına ait tutarlar iptal edildi.

Kira bedeli faturaların ertelenmesiyle Sivas Nuri Demirağ Havalimanında ki kiracılar büyük sevinç yaşadı. Öte yandan 2021-2022 dönemine ait kira bedellerinin ise 2 yıl boyunca yüzde 50 indirimli uygulanacağı bildirildi.

Sivas Nuri Demirağ Havalimanı’nda bulunanan işletme yetkilileri , “Pandeminin tüm Türkiye’de olduğu gibi Sivas’ta da yansımaların olduğunu ifade ederek , Uçakların iptal olmasından dolayı hepimiz sıkıntı çektik şeklinde konuştular .

İşletme sahipleri “Mart ayının 24’ü ile Haziran ayının 4’ü arasında havaalanları kapalıydı bu süreçte baya bir zorluklar çektik. Bu dönemlerde bile kira ödemişliğimiz vardı bunlara dönük yeni bir destek paketiyle bunların iptaline 2021 ve 2022 yılı dahil olmak üzere yüzde 50 indirim gibi güzel bir destek hazırladılar’’ dedi.

Havalimanında bulunana  işletmeciler ayrıca pandemiden etkilendiklerini ve düzenlemeden memnun olduklarını ifade ettiler.

admin

Bir cevap yazın