HAZRO DAVASINDA SANIKLARA 20’ŞER YIL

DİYARBAKIR’IN HAZRO İLÇESİNDE 8 KİŞİNİN ÖLDÜĞÜ, 5 KİŞİNİN YARALANDIĞI SİLAHLI KAVGAYA İLİŞKİN DAVADA, TUTUKLU 2 SANIĞA 20’ŞER YIL HAPİS CEZASI VERİLDİ.

DİYARBAKIR’IN HAZRO İLÇESİNDE 8 KİŞİNİN ÖLDÜĞÜ, 5 KİŞİNİN YARALANDIĞI SİLAHLI KAVGAYA İLİŞKİN DAVADA, TUTUKLU 2 SANIĞA 20’ŞER YIL HAPİS CEZASI VERİLDİ.

DİYARBAKIR 6. AĞIR CEZA MAHKEMESİNİN TALEBİ ÜZERİNE GÜVENLİK GEREKÇESİYLE SİVAS’TA GÖRÜLMESİ KARARLAŞTIRILAN DAVANIN KARAR DURUŞMASI, SİVAS 2. AĞIR CEZA MAHKEMESİNDE GÖRÜLDÜ. POLİS EKİPLERİ, ADLİYE ÇEVRESİ VE DURUŞMA SALONUNUN BULUNDUĞU KATTA GÜVENLİK ÖNLEMİ ALDI.

DURUŞMADA TUTUKLU SANIKLAR HEYBET VE FESİH UĞURLAYAN HAZIR BULUNDU. BAŞKA SUÇTAN DİYARBAKIR D TİPİ CEZAEVİNDE TUTUKLU BULUNAN VE BU DAVADA DA TUTUKLANMASI TALEP EDİLEN İZZET TEKİN DE SES VE GÖRÜNTÜ BİLİŞİM SİSTEMİ (SEGBİS) İLE DURUŞMAYA KATILDI.

İDDİANAMENİN OKUNMASININ ARDINDAN HEYBET VE FESİH UĞURLAYAN, HAKLARINDAKİ SUÇLAMALARI REDDEDEREK, TAHLİYELERİNİ TALEP ETTİ.

MAHKEME HEYETİ, FESİH VE HEYBET UĞURLAYAN HAKKINDA, ABDULLAH TEKİN VE MUHAMMED TEKİN’İ ÖLDÜRDÜKLERİ GEREKÇESİYLE “KASTEN ÖLDÜRME”, “KASTEN ÖLDÜRMEYE TEŞEBBÜS” VE “BASİT YARALAMA” SUÇLARINDAN MÜEBBET HAPİS CEZASI VERDİ. DAHA SONRA SANIKLARA VERİLEN CEZA, EYLEMİN AĞIR HAKSIZ TAHRİK ALTINDA GERÇEKLEŞTİRİLDİĞİ GEREKÇESİYLE 20’ŞER YIL HAPİS CEZASINA İNDİRİLDİ.

DAVA KAPSAMINDA HAKLARINDA YAKALAMA KARARI BULUNAN, ERDAL, HASAN, HASIL, MEHMET ŞİRİN, CEVDET VE YAHYA TEKİN’İN DOSYALARININ AYRILMASINA KARAR VERİLDİ.

ÖNCEKİ DURUŞMALARDA TAHLİYE EDİLEN İZZET, FEYZİ, MEHMET VE ÖMER TEKİN’İN DE AYRILAN DAVA DOSYASINDA YARGILANMALARININ DEVAM ETMESİ KARARLAŞTIRILDI.

MAHKEME HEYETİ, SANIKLARDAN BEHÇET, FERZENDE, GANİ VE VEYSİ UĞURLAYAN’IN ÜZERİLERİNE ATILI TÜM SUÇLARDAN BERAATLERİNE, HEYBET UĞURLAYAN’IN ŞEVİN TEKİN VE ŞADİYE TEKİN’İ ÖLDÜRMEK VE REMZİYE TEKİN’İ ÖLDÜRMEYE TEŞEBBÜS SUÇLARINDAN BERAATİNE, FESİH UĞURLAYAN’IN ŞEVİN VE ŞADİYE TEKİN’İ ÖLDÜRMEK, REMZİYE TEKİN’İ ÖLDÜRMEYE TEŞEBBÜSTEN VE ROJAT TEKİN’İ YARALAMAKTAN BERAATLERİNE KARAR VERDİ.

DİYARBAKIR’IN HAZRO İLÇESİNE BAĞLI ÇİFTLİBAHÇE KÖYÜNDE, TEKİN VE UĞURLAYAN AİLELERİ ARASINDA 17 AĞUSTOS 2013’TE ÇIKAN SİLAHLI KAVGADA SALİH, BEDRİYE VE AYSEL UĞURLAYAN, ABDULLAH, MUHAMMED, ŞEVİN VE ŞADİYE TEKİN İLE REMZİYE TAŞLIK HAYATINI KAYBETMİŞ, 5 KİŞİ YARALANMIŞTI.

Bir cevap yazın