“HEDEFİMİZ İNSANSIZ HAVA ARAÇLARINDA LOKOMOTİF OLMAK’’

“HEDEFİMİZ İNSANSIZ HAVA ARAÇLARINDA LOKOMOTİF OLMAK’’

Sivas Bilişim Teknolojileri Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi, İnsansız Hava Aracı-İHA çalışmaları noktasında büyük başarılar gösteriyor.

Okul içerisinde bulunan atölyede çalışmalarını sürdüren öğrenciler, öğretmenlerinin de destekleriyle yarışmalara katılarak dereceler elde ediyor. Bilişim Teknolojileri Mesleki Ve Teknik Anadolu Lisesi yeni bir projeye imza atarak çeşitli ülkelere İHA eğitimi vermeye başladı.

Lisede ilk olarak kardeş ülke Azerbaycan’dan gelen 4 kişilik ekip eğitimlere başladı. Azerbaycan’da bir okulun Müdürü olan Rahim Rahimov, Matematik Öğretmeni Günay Rahimov ve 11. Sınıf öğrencileri Jale Kerimli ve İbrahim Seyidli, eğitim programına katıldı.

Bilişim Teknolojileri Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Bilişim Teknolojileri Öğretmeni Sedat Sönmez, okul olarak başarılı çalışmalara imza attıklarını söyledi.

Azerbaycan’dan gelen okul müdürü Rahim Rahimov, işbirliğinde duydukları memnuniyeti dile getirerek Türk İHA’larının Azerbaycan için çok büyük katkıları olduğunu ifade etti.

11. Sınıf öğrencisi Jale Kerimli ise Azerbaycan Karabağ Savaşlarının yıl dönümü olduğunu hatırlatarak şehitlere rahmet diledi Azerbaycan için elinden geleni yapmaya çalışacağını söyledi.

admin

Bir cevap yazın