HORTİNG ARTIK SİVAS’TA

HORTİNG ARTIK SİVAS’TA

HORTİNG SPORU ÜLKEMİZDE YAYGINLAŞIYOR

DÜNYADA SAVUNMA SPORLARININ REVAÇTA OLDUĞU GÜNÜMÜZDE GELENEKSEL SAVUNMA SPORLARININ GELİŞTİRİLMİŞ VERSİYONLARI OLARAK BİRÇOK FARKLI STİLİ OLAN HORTİNG ÜLKEMİZDE DE FEDERASYONEL FAALİYETİNE BAŞLADI. HORTİNG FEDERASYONU AS BAŞKANI DOÇ. DR. YÜKSEL AYDIN HORTİNG SPORUNUN KISA SÜREDE ÜLKE GENELİNDE YAYGINLAŞACAĞINI SÖYLEDİ.

Dünyada savunma sporlarının revaçta olduğu günümüzde geleneksel savunma sporlarının geliştirilmiş versiyonları olarak birçok farklı stili olan Horting ülkemizde de federasyonel faaliyetine başladı.

Horting Federasyonu As Başkanı Doç. Dr. Yüksel Aydın, Horting Federasyonu Büyükler Teknik Direktörü Ekrem Arıs ve federasyon üyesi Taner Daştan  Vizyon58’i ziyaret ederek horting sporu hakkında bilgiler verdi.

AYDIN, “HORTİNG 35 ÜLKEDE FEDERASYONLAŞTI”

Hakem ve hocaların önümüzdeki ay içerisinde yurt dışında eğitimlere katılacağını belirten Aydın, çalışmaların sürdürüldüğünü ifade etti.

Horting Federasyonu Büyükler Teknik Direktörü Ekrem Arıs’ta horting sporunun ülkemizde tanınırlığını artırarak ülke genelinde kulüpler ve milli takımlar düzeyinde sporcu yetiştirmek olduğunu söyledi.

haber

Bir cevap yazın