HÜCRE EVİNE BASKIN: 1 ŞEHİT, 4 POLİS YARALI

SİİRT’TE HÜCRE EVLERİNE DÜZENLENEN OPERASYONDA ÇIKAN ÇATIŞMADA, 1 POLİS ŞEHİT OLDU, 4 POLİS YARALANDI. ÇATIŞMADA, 5 TERÖRİST DE ÖLDÜRÜLDÜ.
Edinilen bilgilere göre dün gece İnönü ve Sakarya mahallelerinde bir grup teröristlerin evlere sızdığı bilgisi alan güvenlik güçleri, çok sayıda polis ile sabah erken saatlerinde evleri ablukaya alarak baskın düzenlendi. Teröristlerin roketatar ve uzun namlulu silahlarla polise saldırması üzerine çatışma çıktı. Çatışmada, 1 polis şehit olurken, 4 polis yaralan, 5 terörist de öldürüldü.
Bölgede çatışmalar sürerken, güvenlik güçleri İnönü ve Sakarya mahallelerinin tamamı ile Dumlupınar Mahallesi’nin bir bölümünü abluka altına aldı. Bölgeye giriş ve çıkışlar kapatıldı.
teröristlerin hücre evlerine düzenlenen operasyonda çıkan çatışmalar sürürken, kente asker de indi. Askeri zırhlı araçlar olası bir duruma karşı kentin çeşitli bölgelerinde konuşlandırıldı.
Siirt Emniyet Müdürlüğü ekiplerinin merkez İnönü ve Sakarya mahallelerindeki hücre evlerine düzenlediği operasyonda teröristlerin ateş açması sonucu başlayan çatışmalar sürüyor. 1 polisin şehit olduğu, 4 polisin yaralandığı ve 5 teröristin etkisiz hale getirildiği çatışmalar nedeniyle bölgeye zırhlı araçlarla çok sayıda takviye yapıldı. İnönü ve Sakarya Mahallelerinin tamamı ile Dumlupınar Mahallesi’nin bir bölümünün abluka altına alındığı kente asker de indi. Askeri zırhlı araçlar olası bir duruma karşı kentin çeşitli bölgelerinde konuşlandırıldı. Hastane önünde de polis ek tedbirler aldı.

Bir cevap yazın