İL GENEL MECLİSİNDE ”SU”LAR DURULMUYOR

İL GENEL MECLİSİNDE ”SU”LAR DURULMUYOR

Sivas’ın Kangal İlçesine bağlı Etyemez köyündeki suyun Malatya iline götürülmesi konusu İl Genel Meclisinin gündeminden düşmüyor. Hatırlanacağı üzere Kuluncak Belediyesi tarafından bölgede yaşanan içme suyu sıkıntısı nedeniyle Etyemez Köyünde ki suyun Kuluncak Belediyesine tahsis edilmesi talep edilmişti. Ancak daha önce 3 kez meclis gündemine gelen konu meclis üyelerinin oy birliğiyle reddedilmişti.

Defalarca kez red edilmesine karşı yıl içinde bir çok kez il genel meclis üyelerine sunulan İmranlı Tohma gözesindeki suyun Malatya Büyükşehir belediyesine verilmesi konusu bir kez daha meclis gündemine sunuldu.

Meclis başkan vekili Ferhat Ünsal başkanlığında Mart ayının dördüncü birleşimi için bir araya gelen il genel meclis üyeleri, Malatya Büyükşehir Belediyesi’nin, İmranlı ilçesindeki Tohma suyunu kendilerine verilmesi konusunda daha önce yaptığı başvuruyu yineledi.

İl Genel Meclisi gündemine Vali Davut Gül imzasıyla sunulan önerge meclis üyelerininin tepkisine neden oldu.

Milliyetci Hareket Partisi İl genel meclisi üyesi Bekir Tanyıldız, “Bu konu 2 senedir,  3 senedir Kangal, Gürün ve Sivas ile adı değiştirilerek Meclis’e geliyor” dedi.

Suyun Malatya’ya verilmesi taraftarı olmayan meclis üyeleri konuya ser çıkarken Cumhuriyet Halk Partisi meclis üyesi Sadık Güller ise köylüler ikna odalarına çağrılıp su istendiği iddiasını ortaya attı.

Fikret Yıldırım ise, “Defalarca bu konuda ret kararı aldık” dedi.

Meclis’in tansiyonunu yükselten ek gündem maddesine ilişkin karar son oturumda gerçekleştirilecek toplantıda verilecek.

Bir cevap yazın