İL İSTİHDAM VE MESLEKİ EĞİTİM TOPLANTISI DÜZENLENDİ

İL İSTİHDAM VE MESLEKİ EĞİTİM TOPLANTISI DÜZENLENDİ

 

 

İŞKUR GENEL MÜDÜRÜ CAFER UZUNKAYA’NIN KATILIMIYLA SİVAS VALİLİĞİ AHMET MUAMMER BEY TOPLANTI SALONU’NDA İL İSTİHDAM VE MESLEKİ EĞİTİM TOPLANTISI DÜZENLENDİ

 

Toplantıya Vali Salih Ayhan, Sivas Belediye Başkanı Sami Aydın, İl Özel İdaresi Genel Sekreteri Mehmet Nebi Kaya, İl Milli Eğitim Müdürü Ebubekir Sıddık Savaşçı, Sivas Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği Başkanı Beşir Köksal ve diğer ilgililer katıldı.

 

 

Türkiye’nin, dün de bugün de yarınlarda da büyük meselelerle her zaman karşı karşıya geleceğine dikkati çeken Uzunkaya, şunları kaydetti:

 

 

Avrupa İstatistik Ofisi’nin (Eurostat) 3. çeyrek rakamları açıklandığını belirten uzunkaya  Türkiye, 3. çeyrekte 490 bin istihdam gerçekleştirdi ve yine bu dönem 788 bin kişi, Türkiye’de iş gücü piyasasına dahil oldu. Bu rakam tüm Avrupa Birliği ülkelerinde 609 bin dedi.

 

Türkiye’de istihdam edilen işçi sayısına da vurgu yapan uzunkaya Sivas açısından baktığımızda da açıkçası nereden nereye geldiğimizi görebiliriz. Bu yıl itibariyle 6 bin 468 kişinin istihdamına aracılık yapan bir İŞKUR’dan bahsediyoruz.”

 

Sivas Valisi Salih Ayhan ise “Toplantımızda hem 2019 yılının planlaması istihdam ve üretim anlamında hem de olağan toplantımızı yapmış olacağız. İlimize hayırlı olsun.DEDİ

Kategori: HABERLER

136 izlenme

Yorum Yapın

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmalısınız.