İLÇELER TERÖR İÇİN SOKAĞA DÖKÜLDÜ

İLÇELER TERÖR İÇİN SOKAĞA DÖKÜLDÜ

GEMEREK, KOYULHİSAR, YILDIZELİ VE İMRANLI’DA HALKI TERÖRE LANET OKUDU

 

Sivas’ın Gemerek, KOYULHİSAR VE YILDIZELİ ilçelerinde Hakkari ve Iğdır’da yaşanan terör olayları protesto edilerek yürüyüş yapıldı.

 

GEMEREK’TE 353 ARAÇLIK KONVOY DÜZENLENDİ-

Yaşanan terör olaylarını protesto etmek isteyen Gemerek halkı sokağa döküldü. Gemerek Aile Toplum Sağlığı Merkezi önünden başlayan yürüyüş İstanbul Caddesi’nde devam ederek Yeniçubuk Merkez Cami önünde yapılan basın açıklamasının ardından kılınan gıyabi cenaze namazıyla son buldu. Yürüyüş esnasında; ‘Şehitler Ölmez Vatan Bölünmez’, Ne Mutlu Türküm Diyene’, ‘Askere Uzanan Eller Kırılsın’  sloganları atıldı. Yürüyüşe Gemerek Belediye Başkanı Mustafa Demir, BBP İlçe Başkanı Mahmut Ciritci, MHP İlçe Başkanı Erdal Genç, Gemerek Ziraat Odası Başkanı İhsan Sarıdağ ve çok sayıda vatandaş katıldı.

Yürüyüşün ardından konuşan Gemerek Belediye Başkanı Mustafa Demir; “Bugün Gemerek ilçesi olarak halkımızın katılımıyla şehitlerimizi yad ettik Allah gani gani rahmet eylesin, yaralı gazi asker ve polislerimize de acil şifalar diliyoruz. DEDİ.

 

KOYULHİSAR

Sivas’ın Koyulhisar ilçesinde ise Türk Bayrağı ile süslenen araçlar terminal binasının önünde toplanıp konvoy eşliğinde hareket ederek Hakkari ve Iğdır’da yaşanan terör olaylarını protesto etti.

Daha sonra kaymakamlık binasın önünde toplanan grup burada sloganlar atarak basın açıklaması yaptı.

Grup adına konuşan Resul Parmaksız, “Osmanlı Devleti’nden bu yana topraklarımızı bölmek isteyen bu illegal örgütlere bu güne kadar prim vermedik bundan sonrada vermeyeceğiz.” DEDİ.

Açıklamanın ardından grup dağıldı.

 

İMRANLI VE YILDIZELİ İLÇELERİNDE DE DÜZENLENEN YÜRÜYÜŞ VE KONVOYLARLA TERÖRE LANET OKUNDU.

Bir cevap yazın