İSRAİL’İN SALDIRILARI EZANI DİNDİREMEDİ

İSRAİL’İN SALDIRILARI EZANI DİNDİREMEDİ

İşgalci İsrail, Gazze Şeridi’ne aralıksız bir şekilde sürdürdüğü saldırılarda özellikle yerleşim yerlerini hedef alıyor. İsrail’in saldırıları sonucu Gazze’nin kuzeyindeki Qlaibo Cami yerle bir olurken, Gazze Vakıflar ve Diyanet İşleri Bakanlığı caminin hedef alınmasını kınadı. Ancak işgalci İsrail’in saldırısı ezanı dindiremedi. Filistinli bir adam yıkılan caminin enkazının üzerine çıkarak ezan okudu.

İSRAİL, GAZZE’DE ÇOK KATLI BİR BİNAYI DAHA HEDEF ALDI  

 İsrail abluka altındaki Gazze Şeridi’nde yer alan çok katlı binaları hedef almaya devam ediyor. İsrail tarafından düzenlenen hava saldırısı ile Gazze’de bulunan Mushtaha Kulesi vuruldu. Saldırıda binada yer alan iki apartman dairesinin hedef alındığı görüldü. İsrail ordusunun, saldırı öncesi binada ve çevresinde yaşayanlara uyarı mesajı gönderdiği aktarıldı. Mushtaha Kulesi, İsrail’in Gazze’de hava saldırıları ile hedef aldığı 5’inci çok katlı bina oldu.

  İsrail saatler önce ise, ABD merkezli haber ajansı Associated Press (AP) ile Katar merkezli Al-Jazeera televizyon kanalının ofislerinin olduğu 12 katlı bir binayı vurmuş, saldırının ardından bina yıkılmıştı.

  AP Başkanı Gary Pruitt saldırı sonrası yaptığı açıklamada, “İsrail ordusunun Gazze’deki AP ofisini ve diğer haber kuruluşlarının bulunduğu binayı hedef alması karşısında şoke olduk ve dehşet içindeyiz. Büromuzun yerini uzun zamandır biliyorlardı ve gazetecilerin orada olduğunu biliyorlardı” demişti.

İSRAİL, HAMAS’IN ÜST DÜZEY LİDERİ EL HAYYA’NIN EVİNİ VURDU  

Diğer yandan İşgalci İsrail’in Gazze Şeridi’ne yönelik hava saldırıları devam ediyor. İsrail savaş uçakları, Hamas Hareketi’nin üst düzey liderlerinden Halil El-Hayya’nın Gazze’deki evini vurdu. Hamas Hareketi de İsrail Savunma Kuvvetleri’nin (IDF) abluka altına aldığı Gazze’de El-Hayya’nın evini vurduğunu doğrularken, saldırı anının görüntüleri sosyal medyada paylaşıldı. Saldırıda can kaybı ya da yaralanan olup olmadığına ilişkin bir açıklama gelmedi.

İSRAİL’İN GAZZE’DE VURDUĞU BEYT HANUN’DAKİ YIKIM GÖRÜNTÜLENDİ  

İsrail’in saldırılarının hedefi olan Gazze Şeridi’ndeki Beyt Hanun’da yerleşim alanlarının vurulması sonucu meydana gelen yıkım görüntülendi.  

  Gazze şehrinin doğusundaki Shejaiya mahallesi de Perşembe gecesinden Cuma sabahına kadar İsrail tarafından saldırıya maruz kaldı. İsrail’in Shejaiya bombardımanının başlamasıyla birlikte ordunun 2014’tekine benzer bir kara saldırısı başlatması beklentisiyle yüzlerce Filistinli aile evlerinden çıkarıldı.

admin

Bir cevap yazın