JANDARMADAN ‘DRONE’LU DENETİM

JANDARMADAN ‘DRONE’LU DENETİM

İl Jandarma Komutanlığı, Jandarma Trafik Tim ve Asayiş ekiplerinin katılımı ile karayolunda  drone destekli trafik uygulaması yapılıyor.

İlçe Jandarma Komutanlığı Trafik timleri yağmurca sapağında elektronik radar hız tespit cihazı ve drone destekli uygulama yaptı.

Drone ve radar sistemi ile denetimlerini sıklaştıran trafik timleri emniyet kemeri takmayan ve hız sınırını aşan sürücülere ceza uygularken, asayiş ekipleri de sokağa çıkma yasağı konusunda sürücülerin ve yolcuların izin belgelerini kontrol etti.

Uygulamada emniyet kemeri takmayan sürücüler drone ile tespit edilerek cezai işlem uygulandı. Denetimlerin önümüzdeki günlerde de devam ettirileceğini belirten jandarma trafik timleri, kazaların asgari düzeye indirilmesi için denetimlerin aralıksız devam ettirileceğini dile getirdi.

JANDARMADAN ŞEKERLİ VE KOLONYALI UYGULAMA  

, karayolunda bayram sonrası denetim yapan jandarma ekipleri, kısıtlamadan muaf olup yolda olanlara bayram şekeri ve kolonya ikram ettiler.

Doğu Anadolu’yu Orta Karadeniz’den İç Anadolu’ya bağlayan güzergahta Tokat ve Sivas başta olmak üzere Erzincan, Erzurum, Ağrı ve Van şehirlerinden özel araçlarıyla ve otobüslerle seyahat eden vatandaşlara şeker edildi.

kontrol noktasında sürücülere maske, mesafe ve hijyen konusunda da uyarılarda bulunan jandarma ekipleri, sürücülere alkol testi yapıp, Genel Bilgi Taraması’nı (GBT) sorguladı. 

admin

Bir cevap yazın