KAÇAN KURBANLIK TORUN SAHİPLERİNİ PERİŞAN ETTİ

İlimizde Kaçan kurbanlık tosun sahiplerini 2 saat peşinden koşturdu.

Mehmet Akif Ersoy Mahallesi Yeni Ata Sanayii’nde kurban kesmek üzere hayvanı dükkâna bağlayan sahipleri, kurbanın zinciri kopararak kaçmasıyla birlikte takip etmeye başladı. En son Pulur Mahallesi’ne gelen tosun, bir elektronik mağazasının da camlarını kırdı.

Ekiplerin gelmesiyle Kongre Lisesi bahçesine giren kurbanlık tosuna birkaç el uyuşturucu iğne atıldı. Buna rağmen direnen tosun, daha sonra uyuşturucunun da etkisiyle yakalandı. Okulun bahçesine getirilen traktörün vinciyle havaya kaldırılan tosun, burada tekbirlerle kesildi.

Hisse sahiplerinden Yılmaz Coşkun, dükkâna bağladıkları tosunun zincirini kopararak kaçtığını söyledi. Belediyeden ekiplerin gelmesiyle iğneyle yakalayarak kestiklerini anlatan Coşkun, “2 saattir uğraşıyoruz, maraton gibi koştuk peşinden. Bizim dükkâna da zarar verdi. Burada bir esnafın dükkânının camlarını da kırdı.” dedi.

Olayda yaralanan olmaması ise sevindirdi. Bu arada camı kırılan dükkân sahibi ile kurbanın sahipleri arasında bir süre tartışma yaşandı. Kurbanlık tosun, traktörün vinciyle yüzülmek üzere götürüldü.

Bir cevap yazın