KAYA, YILDIZELİ’NDE SONDAJ ÇALIŞMALARINI İNCELEDİ

KAYA, YILDIZELİ’NDE SONDAJ ÇALIŞMALARINI İNCELEDİ

KAYA, YILDIZELİ’NDE SONDAJ ÇALIŞMALARINI İNCELEDİ

SİVAS İL ÖZEL İDARESİ GENEL SEKRETERİ MEHMET NEBİ KAYA, YILDIZELİ İLÇESİ SANDAL KÖYÜNDE YAPILAN SONDAJ ÇALIŞMALARINI YERİNDE İNCELEDİ. GENEL SEKRETER KAYA, KÖYÜN GİRİŞİNDE YAKLAŞIK 40 METRE DERİNLİKTE BULUNAN SU KAYNAĞININ KULLANILABİLİRLİĞİNİ İNCELEMEK ÜZERE GEREKLİ TAHLİLLERİN YAPILACAĞINI VE UYGUN OLMASI HALİNDE KÖY ŞEBEKESİNE BAĞLANACAĞINI İFADE ETTİ.

Sivas İl Özel İdaresi Genel Sekreteri Mehmet Nebi Kaya, Yıldızeli ilçesi Sandal köyünde yürütülen sondaj çalışmasını yerinde inceledi.
İnceleme gezisinde kayaya, Yıldızeli İlçe Kaymakamı Yusuf Cankatar, İlçe Özel İdare Müdürü Necati Doğan ve ilgili teknik personeller katıldı.
Sandal köy muhtarı tarafından köyde yaşanan su sorunları hakkında bilgi alan Kaya, köyün girişinde yaklaşık 40 metre derinlikte bulunan su kaynağının kullanılabilirliğini incelemek üzere gerekli tahlillerin yapılacağını ve uygun olması halinde köy şebekesine bağlanacağını ifade etti.
Yürütülen sondaj çalışmalarını yerinde inceleyen kaya, köyde hummalı çalışmaların sürdüğünü ve su sorununun en kısa zamanda çözüme kavuşturulacağını ifade etti.
Sandal köyündeki incelemelerin ardından Banaz köyünde de bir takım gezi ve incelemelerde bulunan kaya ve beraberindekiler, köy sakinleri ile bir araya gelerek bir süre sohbet etti.

Kategori: HABERLER

178 izlenme

Yorum Yapın

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmalısınız.