KAYBOLAN ENGELLİ VATANDAŞI BULAN ÇOBANIN SÖZLERİ DİKKAT ÇEKTİ

KAYBOLAN ENGELLİ VATANDAŞI BULAN ÇOBANIN SÖZLERİ DİKKAT ÇEKTİ

GEÇTİĞİMİZ GÜÜN GÜRÜNDE KIRSALDA KAYBOLAN ZİHİNSEL ENGELLİ VATANDAŞI KIRSALDA KOYUNLARINI OTLATAN ÇOBAN TESADÜFEN BULDU, BU ANLARI CEP TELEFONU İLE KAYDEDEN ÇOBANIN SÖYLEDİKLERİ GÖRÜNTÜYE DAMGA VURDU

Gürün ilçesi Çiçekyurt köyünde 3 gündür aranan İrfan Arabacı isimli zihinsel engelli vatandaş geçtiğimiz gün kırsalda koyunlarını otlatan Serdar Boyrazoğlu tarafından tesadüfen bulunmuştu. Boyrazoğlu tarafından donmak üzere bulduğu Arabacı’ya cep telefonu ile çektiği görüntüler ortaya çıktı.

Görüntüde Arabacı’nın bir kaya dibine çökerek sarmalandığı montuysa ısınmaya çalıştığı görüldü. Boyrazoğlu, kaçak olduğunu düşündüğü Arabacı’ya sorduğu sorulama cevap alamayınca donmaması için üzerindeki keçeyi üstüne örterek jandarmayı aradı.

Boyrazoğlu, donmak üzere olan şahsa terörist olup olmadığını sordu. Yaşayıp yaşamadığını da soran Boyrazoğlu, cevapsız kalan sorularını ardı arkasına sıraladı.

Olay yerine yaklaşık 30 kilo metre mesafede üç gündür kayıp vatandaşı arayan Jandarma, AFAD ve ANDA Arama Kurtarma ekibi ihbarı alır almaz olay yerine giderek Arabacı’yı ambulansla hastaneye sevk etti.

admin

Bir cevap yazın