KILIÇDAROĞLU: “SİVAS KAN KAYBEDİYOR”

KILIÇDAROĞLU: “SİVAS KAN KAYBEDİYOR”

Cumhuriyet Halk Partisi Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, partisince düzenlenen ‘Türkiye’de küçükbaş hayvancılığın soruları ve CHP’nin çözüm önerileri’ konulu çalıştaya katılmak üzere Sivas’a geldi.
Karayolu ile kente gelen CHP Lideri Kemal Kılıçdaroğlu’nu Bölge Trafik Müdürlüğü önünde, CHP Sivas Milletvekili Ali Akyıldız, CHP Edirne Milletvekili Okay Gaytancıoğlu ile partililer karşıladı. Partililer ile tokalaşan Kılıçdaroğlu, daha sonra Sivil Toplum Kuruluşu temsilcileri ile toplantı yapmak üzere Ticaret ve Sanayi Odası’na geçti. Partililerce girişte karşılanan Kılıçdaroğlu’nun sivil toplum örgütleri temsilcileri ile yaptığı toplantı basına kapalı olarak gerçekleştirildi. Kılıçdaroğlu daha sonra Sivil Toplum Kuruluşları ile yemekli toplantıda bir arya geldi.
TSO toplantı salonunda gerçekleştirilen toplantıya çok sayıda partili katıldı. CHP Sivas Milletvekili Ali Akyıldız kısa bir konuşma yaptı. Daha sonda kürsüye çıkan CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu sözlerine Adana’da yaşanan yurt faciası ile başladı.
Son 20-25 yıldır Sivas’ın kan kaybettiğini ve göç verdiğini ifade eden Kılıçdaroğlu şunları kaydetti.

Bir cevap yazın