KOCACIK 3 YILI DEĞERLENDİRDİ

KOCACIK 3 YILI DEĞERLENDİRDİ

KOCACIK: “CÜ’DE İLK OLARAK KADRO PROBLEMİ ÇÖZÜLDÜ”

“KAMPÜSÜ YENİDEN İNŞA ETTİK”

“TIP FAKÜLTESİ, ÇEVRE VE MADEN MÜHENDİSLİĞİ AKREDİTE OLDU”

“GEÇEN YIL 91 PUAN ALAN CÜ HASTANESİ BU YIL İLK 3 ARASINDA

“AMELİYATHANELER YENİLENDİ”

SPOT: CUMHURİYET ÜNİVERSİTESİ REKTÖRÜ PROF. DR. FARUK KOCACIK, GÖREVDE BULUNDUĞU 3 YILLIK SÜRECİ VİZYON 58 HABER MERKEZİNE DEĞERLENDİRDİ. KOCACIK 3 YILLIK DÖNEMDE ÖZLÜK HAKLARI, EĞİTİM, SAĞLIK VE KAMPÜS İÇİNDE ÇALIŞMALAR OLARAK 4 BAŞLIKTA DEĞERLENDİRDİ.

2012 yılı ağustos ayında göreve başlayan cumhuriyet üniversitesi rektörü prof. Dr. Faruk kocacık, ilk olarak kadro bekleyen personelin sorunlarını çözdüklerini ve iş huzurunu sağladıklarını söyledi.

1. yılına giren cumhuriyet üniversitesinde aradan geçen zaman içerisinde yıpranan binalar yıkılarak yerlerine yenilerinin yapımına başlandığını belirten kocacık, bakım ve onarıma ihtiyacı olan binalarında tadilatlarını gerçekleştirdiklerini belirtti.

Yine üç yıllık süre içerisinde tıp fakültesinin, mühendislik fakültesinden çevre ve maden mühendisliği bölümlerinin akredite olduğunu kaydeden rektör kocacık, diğer fakültelerinde akredite için başvurduğunun altını çizerek şöyle konuştu.

arge merkezinin yaptığı araştırma ve projelerle de türkiye genelinde yankı uyandırdığının altını çizen kocacık,bu şekilde eğitime katkı sağlamaya çalıştıklarını söyledi.

Resmi olarak açılışı yapılan merkezi laboratuar hakkında bilgi veren kocacık, yeni cihazları ile birlikte laboratuarın bölge genelinde oldukça ses getirecek bir hale getirildiğini kaydetti.

cü tıp fakültesi hastanesinde ameliyathanelerde yenileme çalışmalarının devam ettiğini ve onkoloji bölümüne türkiye 4 adet olan tomoterapi cihazı alındığını belirten kocacık ayrıca tüp bebek merkezi ile organ nakil belgesi de alarak bu bölümüde açtıklarını söyledi.

Bir cevap yazın