KOMŞU İLDE VAKALAR ARTIYOR

KOMŞU İLDE VAKALAR ARTIYOR

Son günlerde mutasyonlu virüs vakalarında artış , vatandaşları tedirgin etmeye başladı .  Geçtiğimiz günlerde çevre il tokatta görülen mutasyonlu virüs sonrası sivas’ta da bazı ilçelerde mutasyonlu virüs vakalarına rastlandı . Vaka sonrası tokat’ta ocak ayında yeşil olan korona virüsü yoğunluk haritası kırmızıya döndü.  

Türkiye’de oransal olarak en çok vakanın görüldüğü iller arasında 6. sırada bulunan Tokat’ta, en çok vaka artışı Erbaa ilçesinde yer alıyor.  “Hayat Eve Sığar (HES)” uygulaması korona virüsü yoğunluk haritası yeşilden ‘yüksek risk’ anlamına gelen kırmızıya dönüşmesi dikkat çekiyor.  Mutant virüsün artış gösterdiği ilçede polis ekipleri denetimlerini sıklaştırıldı. İl Umumi ve Hıfzıssıhha Kurulu tarafından ek kararlar gereği 10 gün süre ile düğün ve nikahlar ertelendi, spor salonları ve hayvan pazarları kapatıldı.

 İlçe sakinleri, vatandaşların daha duyarlı olması gerektiğini ifade ettiler.

İlçede yaşayan bazı vatandaşlar ,  maske, mesafe ve hijyen kurallarına uyulduğu takdirde hayatın normale dönebileceğini, problemin insanların dikkatli olmamasından kaynaklandığını kaydettiler.

MUTASYONLU VİRÜS TESPİT EDİLEN MAHALLE KARANTİNAYA ALINDI  

Komşu il Kayseri’nin Develi ilçesine bağlı Şıhlı mahallesinde ise sağlık ekipleri tarafından mutasyonlu virüs tespit edildi. Yapılan tespitin ardından mahalle 10 gün süreyle karantina altına alındı.

Karantina süresi boyunca vatandaşların ihtiyaçları vefa grupları tarafından karşılanacak.

admin

Bir cevap yazın