KÖY YOLLARININ STANDARTLARI YÜKSELİYOR

KÖY YOLLARININ STANDARTLARI YÜKSELİYOR

225 KM KÖY YOLU ASFALT KAPLANDI

SİVAS İL ÖZEL İDARESİ, KIRSAL ALTYAPI ÇALIŞMALARI KAPSAMINDA ASFALT, YAMA, YOL GENİŞLETME, DOLGU HİZMETLERİNE DEVAM EDİYOR. İDARE BU KAPSAMDA SİVAS MERKEZE BAĞLI ARMUTLU GRUP YOLU ÜZERİNDE YER ALAN KÖYLERİN ULAŞIMINI SAĞLAYAN YAKLAŞIK 20 KM YOLDA GENİŞLETME VE DÜZENLEME ÇALIŞMALARI GERÇEKLEŞTİRİYOR.

İl Özel İdaresi Yol ve Ulaşım Hizmetleri Müdürlüğü, iş sezonunun elverdiği ölçüde Sivas merkeze bağlı Armutlu grup yolu üzerinde yer alan Tepeönü, Üçtepe, Sivritepe, Demiryazı, Kervansaray, Kulyusuf köylerinin ulaşımını sağlayan yaklaşık 20 km yolda genişletme ve düzenleme çalışmaları gerçekleştiriyor.

Yapılan çalışmalarla ilgili bir değerlendirme yapan İl Özel İdaresi Genel Sekteri Salih Ayhan, idarenin  2015 yılı yatırım programı kapsamında 223 km yolu asfaltladığına dikkat çekti.

 

“Nerde insan orda hizmet” anlayışı ile hareket ettiklerini vurgulayan Ayhan, şöyle konuştu.

Yol genişletme ve düzenleme çalışmalarından dolayı memnuniyetini dile getiren vatandaşlar da bozuk, dar ve virajlı yollardan kurtulduklarını, sık sık meydana gelen kazalarında son bulduğunu ifade ederek, İl Özel İdaresine ve personellerine teşekkür etti.

Bir cevap yazın