KÖYLERDE SU SAYACI UYGULAMASI SÜRÜYOR

SİVAS İL ÖZEL İDARESİ tarafından 2015 yılında çalışmalarına başlanılan ve 2016 yılında devam eden uygulamada şuana kadar Sivas merkeze bağlı 103 köyde su sayacı montaj işlemleri tamamlandı.

İL ÖZEL İDARESİ Su ve Kanal Hizmetleri Müdürlüğü tarafından montajı tamamlanan köylerde su sayaçları, Merkez İlçe Köylere Hizmet Götürme Birliğine devredilerek faturalandırma ve tahsilat işlemleri birlik tarafından yapılıyor.

ÖZEL İDARE köylerde kayıp kaçak kullanımının önüne geçmek amacıyla tüm hanelere ve su depolarına saat montajı yaparak kaçak su tespiti, depodaki tonaj ile hanelerdeki toplam tonajı karşılaştırarak belirleyecek.

Köylerine su sayacı takılmasının ardından su israfının önüne geçildiğini belirten Tutmaç köyü muhtarı Mehmet Ali Murat, ŞU ŞEKİLDE KONUŞTU.

Daha önce köylerinde su sıkıntısı yaşandığını ifade eden Menşurlu köyü muhtarı Attila Polat ise, SÖZLERİNİ ŞUNLARI KAYDETTİ.

Çallı köyü muhtarı Mustafa Bıçak da su sayacı projesinin vatandaşların adil su kullanmaları için çok güzel bir proje olduğunu vurgulayarak, SÖZLERİNİ ŞU ŞEKİLDE SÜRDÜRDÜ.

Bir cevap yazın