KÜÇÜK ŞAİRDEN İMZA GÜNÜ

SİVAS‘TA 14 YAŞINDAKİ ORTAOKUL ÖĞRENCİSİ, YAZDIĞI ŞİİR KİTABINI OKULUNDA ARKADAŞLARI VE ÖĞRETMENLERİ İÇİN İMZALADI.

 

SİVAS‘TA YAŞAYAN VE 12 ÇOCUKLU AİLENİN EN KÜÇÜĞÜ OLAN 8. SINIF ÖĞRENCİSİ ŞUHEDA YILMAZ, BİR SÜREDİR ŞİİR YAZIYORDU. ŞİİRLERİNİ KİTAPLAŞTIRMAK İSTEYEN YILMAZ’IN HAYALİNİ SİVAS YAZARLAR VE ŞAİRLER DERNEĞİ GERÇEKLEŞTİRDİ.

 

ŞİİRLERİ “BİR KALEMİM BİR DE BEN” ADIYLA KİTAPLAŞTIRILAN VE İLK ETAPTA 500 ADET BASILAN YILMAZ, KANUNİ ORTAOKULU’NDA DÜZENLENEN KİTAP TANITIM VE İMZA GÜNÜNDE, KİTAPLARINI SATIŞTAN ÖNCE ÖĞRETMENLERİ VE ARKADAŞLARI İÇİN İMZALADI.

 

MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜNE BAĞLI OKULLARDA 10 LİRADAN SATIŞA SUNULAN KİTABIN GELİRİ, MADDİ DURUMU İYİ OLMAYAN AİLEDE KALACAK.

 

BUGÜN OKULDA TANITIM VE İMZA GÜNÜ DÜZENLEYEN ŞÜHEDA YILMAZ’IN PROGRAMINA İL MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRÜ MUSTAFA ALTINSOY, ŞAİRLER VE YAZARLAR DERNEĞİ BAŞKANI BEKİR ALİM VE BİRÇOK ÖĞRETMEN VE ÖĞRENCİ KATILDI

 

PROGRAMDA KONUŞAN İL MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRÜ MUSTAFA ALTINSOY, 12 KARDEŞLİ 14 YAŞINDAKİ BİR ÖĞRENCİNİN BÖYLE BİR BAŞARIYA ULAŞMASINDAN GURUR DUYDUKLARINI BELİRTTİ.

 

YILMAZ İSE YAZMANIN KENDİSİ İÇİN BÜYÜK BİR KEYİF OLDUĞUNU VE YOLUNA IŞIK TUTUĞUNU DİLE GETİREREK, KENDİSİNE BU YOLUNDA DESTEK OLAN HERKESE TEŞEKKÜR ETTİ.

 

PROGRAMDA, YILMAZ’IN ARKADAŞLARI KİTABINDAKİ ŞİİRLERDEN OKUYARAK ONA DESTEK OLDU.

Bir cevap yazın