KÜÇÜK YAŞTA EVLENMENİN CEZASINI ÇOCUKLARIYLA ÇEKİYOR

4 Eylül Mahallesi’nde kayınvalidesiyle yaşayan Duman, 14 yaşındayken Murat Duman ile görüşmeye başladı. Annesinin 10 bin lira başlık parası istemesi üzerine Duman, sevdiği adamla kaçarak dini nikah yaptırdı.

İstediği başlık parasını alamayan annesinin kızı kaçtıktan 5 ay sonra şikayette bulunması üzerine bu sırada 4 aylık hamile olan Zeynep Duman yetiştirme yurduna yerleştirildi. Murat Duman hakkında da küçük yaşta evlilik nedeniyle 2008 yılında “nitelikli cinsel istismar” suçlamasıyla dava açıldı.

Daha sonra anneye 4 bin lira para verildi ve Zeynep Duman yurttan alınarak kayınvalidesinin evine gönderildi.

Duman çifti, dava sürerken 2012’de resmi nikahı kıydırdı. Davası sonuçlanan ve 10 yıl 10 ay hapis cezasına çarptırılan Murat Duman ise 2014’te cezaevine girdi.

Eşi cezaevine girdikten sonra 2 çocuğuyla kayınvalidesinin yanına sığınan Zeynep Duman, devletten aldığı 840 lira çocuk bakım parasıyla 7 yaşındaki hasta oğlu Batuhan’a ve 4 yaşındaki kızı Damla’ya bakmaya çalışıyor.

Duman, eşi cezaevine girdikten sonra zor günler geçirdiklerini ve hala da sıkıntılı bir hayat sürdüklerini anlattı.

Eşinin cezaevinden çıkması için 2 yıldır savaş verdiğini ve 2 çocuğuyla ortada kaldığını dile getiren Duman, şunları kaydetti:

Babalarının fotoğraflarını ellerinden düşürmeyen Damla ve Batuhan da babalarını özlediklerini ve artık eve gelmesini istediklerini söyledi.

Bir cevap yazın