MEHMETÇİK YERLİ VE MİLLİ OLARAK ÜRETİLEN ASKERİ ÜS İLE DAHA GÜVENDE

MEHMETÇİK YERLİ VE MİLLİ OLARAK  ÜRETİLEN ASKERİ ÜS İLE DAHA GÜVENDE

  Milli Savunma Bakanlığı ve Türk Silahlı Kuvvetleri Güçlendirme Vakfı iştirakleriyle üretilen yerli ve milli olarak üretilen yaşam alanları, emniyet ve kolaylık tesisleri, kıyafet, koruyucu kıyafet, silah ve teçhizat oluşturulan askeri üste tanıtıldı.

  3 bölüm olarak tanıtılan alanda ilk olarak engel ve tahkimat malzemeleri ile balistik korumalı nöbet kulübe ve kuleleri tanıtıldı. 

  “AKORDİYON KULELER İLE MEHMETÇİK GÜVENDE”

  Milli Savunma Bakanlığınca üretilen yerli ve milli engel, tahkimat ve gözetleme sistemleriyle Mehmetçik saldırılara karşı korunuyor.

Akordiyon olarak adlandırılan engeller ile düşman tehdit ve saldırılarına karşı koruma sağlanıyor. Bu koruma kalkanı ise içerisine kum, moloz, çakıl ya da toprak doldurularak bariyer olarak oluşturuluyor. Bu bariyerlerin, dikenli şerit tel ile de güçlendirilmesi yapılıyor.

  “YAŞAM ALANLARI MEHMETÇİK’İN BARINMA İHTİYACINI KARŞILIYOR”

  İkinci olarak tanıtılan yaşam destek üniteleri ise Mehmetçik’in zorlu şartlarda yaşamını sağlıklı bir şekilde devam ettirebilmesi için oluşturulmuş alanlar olarak göze çarpıyor.

  “YERLİ VE MİLLİ SİLAHLAR”

  Son kısımda ise silah, mühimmat ve optik malzemeler sergilendi. Mehmetçik’in her türlü hava ve arazi şartlarında görevini başarı ile yapabilmesi için kullandığı soğuk iklim malzemeleri, operasyon kıyafetleri, dağcılık malzemeleri, komando teçhizatları ile ihtiyaç duyduğu enerjiyi sağlayan gıda malzemeleri tanıtıldı.

admin

Bir cevap yazın