MEMUR-SEN’DEN SİVAS’TA EYLEM

MEMUR-SEN’DEN SİVAS’TA  EYLEM

MEMUR-SEN’DEN SİVAS’TA EYLEM

MEMUR-SEN, 7. DÖNEM KAMU TOPLU SÖZLEŞMESİ GÖRÜŞMELERİ KAPSAMINDA, KAMU İŞVEREN HEYETİNİN SUNDUĞU ZAM ORANLARI TEKLİFİNİ YETERSİZ BULARAK, ÜLKE GENELİNDE OLDUĞU GİBİ SİVAS’TA DA PROTESTO DÜZENLEDİ. SİVAS’TA SENDİKA BAŞKANLARI BİR ARAYA GELEREK, ALIN TERİNDEN TASARRUF OLMAZ. EMEĞİN KARŞILIĞI KISILARAK BÜTÇE BÜYÜMEZ AÇIKLAMASINDA BULUNDULAR.

Memur-Sen, 7. Dönem Kamu Toplu Sözleşmesi görüşmeleri kapsamında, Kamu İşveren Heyetinin sunduğu zam oranları teklifini yetersiz bularak, ülke genelinde olduğu gibi Sivas’ta da protesto düzenledi.

Sivas Memur-Sen il temsilciliğinde bir araya gelen Memur-sen İl Temsilcilsi Halil İbrahim TEMİZ, Eğitim Bir-Sen 2 Nolu Şube Başkanı Doç .Dr. Yüksel AYDIN VE sendika başkanları bir araya gelerek ortak bir açıklama yaptılar.

Memur-sen İl Temsilcisi Halil İbrahim TEMİZ, Memur-Sen ve 11 yetkili sendika ile 7. Dönem Kamu Toplu Sözleşmesinde masaya sundukları teklife karşı, Kamu İşveren Heyetinin verdiği yetersiz teklifleri protesto ettiklerini söyledi.

Kamu İşveren Heyetinin ilk teklifini 2 puan artırarak yüzde 25’e çıkardığını dile getiren Temiz, “Teklif, bu haliyle Merkez Bankasının 2024 enflasyon tahmininin 8 puan, 2025 için de enflasyon tahmininin 4 puan altında kalmıştır.” dedi.

Kamu İşveren Heyetinin teklifinin gerçekçi olmadığını savunan Temiz, ayakları yere basan, kamu görevlilerinin sesini ve piyasanın gerçeklerini gören bir teklif duymak istediklerini vurguladı.

Temiz son olarak, Gerçekçi ve akılcı rakamlarla teklif revize edilsin, refah payıyla memurun ve memur emeklisinin yüzü gülsün. Bize bahaneler üretilmesin.” Dedi.

Bir cevap yazın