METRUK BİNALAR VATANDAŞLARI İSYAN ETTİRDİ

SİVAS’DA BULUNAN METRUK BİNALARIN MADDE BAĞIMLILARININ MEKANI HALİNE GELMESİ VE BU BİNALARDA ÇIKAN OLAYLAR VATANDAŞLARI İSYAN ETTİRDİ. MAHALLE SAKİNLERİ BU BİNALARIN YIKILMASINI İSTİYOR

 

Sivas’ta terk edilmiş binalar uyuşturucu MADDE BAĞIMLILARININ meskeni haline geldi.

Şehir merkezinde kaderine terk edilmiş metruk binaların akşam karanlığın çökmesi ile birlikte madde bağımlıları ve sarhoşların üs bölgesi haline geldiğini ifade eden mahalle sakinleri, belediyenin biran önce bu harabe metruk evleri yıkmalarını istediler.

Ara sokaklar arkasında bulunan harabe metruk evler, kaderine terk edilmiş, MADDE BAĞIMLILARININ mekanına dönüştü.

Mahalle sakinleri, harabe metruk dükkanların VE EVLERİN tinerci ve balicilerin mekanı haline geldiğini, yıkılması için bugüne kadar birçok kez belediye yetkililerine iletmelerine rağmen belediye KİŞİSEL MÜLK OLMASI NEDENİYLE BİNALARININ YIKIMINI GERÇEKLEŞTİREMEDİĞİNİ DİLE GETİRDİ.

Aydoğan mahallesi muhtarı Yusuf baloğlu ise çeşitli yerlere dilekçeler yazdığını belediyeyle görüştüğünü fakat bir çözüm bulamadıklarını söyledi.

Mahalle sakinlerinin de çok rahatsız olduğunu belirten baloğlu öğrencilerin burdan geçtiklerini ve tinercilerin onları rahatsız edip içeri çektiklerini kaydetti.

 

Bir cevap yazın