MEZAR MALİYETLERİ ARTTI, EN DÜŞÜK MEZAR TAŞI 500 LİRA

MEZAR MALİYETLERİ ARTTI, EN DÜŞÜK MEZAR TAŞI 500 LİRA

MEZAR MALİYETLERİ ARTTI, EN DÜŞÜK MEZAR TAŞI 500 LİRA  

MALİYET ARTIŞLARDAN DOLAYI MEZAR TAŞLARI SON BİR YILDA İKİ KAT PAHALANDI. MERMER USTALARINA GÖRE BAZI MÜŞTERİLER ARTAN MALİYET NEDENİYLE ÖLMEDEN MEZAR TAŞINI HAZIRLATIP TARİH KISMINI BOŞ BIRAKTIRIYOR.  

Son dönemde mezar taşı fiyatlarındaki artış dikkat çekti. Mermer ustaları, geçtiğimiz yıla göre yüzde 100 artış ile 250 TL’den 500 TL’ye çıkan mezar taşı fiyatlarının maliyet kaynaklı olduğunu söyledi. Bu dönemde bir mezar takım fiyatı 7 bin ile 80 bin TL arasında değişiklik gösteriyor.

Bu dönemde bazı müşterilerden ilginç talepler de geliyor. Mermer ustalarına göre, bazı müşteriler mezar taşını hayattayken yaptırıp ölüm tarihi kısmını boş bıraktırıyor. Ölümünden sonra tarih eklenip gelecek dönemdeki muhtemel maliyet artışında etkilenmiyor.

Mezar taşlarındaki artış hakkında açıklamalarda bulunan mermer Mezarın müşteriye teslim fiyatı en düşük 7 bin TL. olduğunu ifade ettiler.

Vatandaşlar tarafından ilginç tekliflerin geldiğini belirten mezarcılar “Daha önce yakını ölmüş kişiler, mezarı açabilir misiniz görmek istiyoruz tarzında talepleri olduğunu ifade ettiler.

haber

Bir cevap yazın