MİLLETVEKİLİ SIRALAMALARI BELLİ OLDU

 

MHP’DE 3 YENİ İSİM LİSTEDE YER ALDI

AK PARTİDE 2 YENİ İSİM LİSTEDE YER ALDI

CHP’DE DE 2 YENİ İSİM LİSTEYE GİRDİ

 

1 KASIM 2015 GENEL SEÇİMLERİ İÇİN SİYASİ PARTİLER KESİN ADAY LİSTELERİNİ YÜKSEK SEÇİM KURULUNA TESLİM ETTİ. AÇIKLANAN LİSTELERDE AK PARTİ, CHP VE MHP LİSTELERİNDE DEĞİŞİKLİK YAPTI.

 

AK PARTİ, CHP VE MHP TARAFINDAN YSKYA GÖNDERİLEN MİLLETVEKİLİ ADAY LİSTELERİNDE HER ÜÇ PARTİDE SİVASTAKİ LİSTELERİNDE DEĞİŞİKLİK YAPTI.

ADAY LİSTESİNİ İLK OLARAK AÇIKLAYAN MİLLİYETÇİ HAREKET PARTİSİ OLDU.

MHP’DE 3 YENİ İSİM VAR

7 HAZİRAN SEÇİMLERİNDE YÜRÜTTÜĞÜ BAŞARILI ÇALIŞMA İLE SİVASTA İKİNCİ PARTİ OLARAK BİR MİLLETVEKİLİ ÇIKARAN MHP 1 KASIM SEÇİMLERİ İÇİN HAZIRLADIĞI LİSTEDE 3 YENİ İSİM YER ALDI. ÖNCEKİ SEÇİMDE DE BİRİNCİ SIRADA OLAN CELAL DAĞGEZ İLE OĞUZ ÖZDEMİRİN YERLERİ DEĞİŞMEZKEN, AHMET ÜSTÜNDAĞ 3. UĞUR KURUGÖLLLÜ 4 VE OZAN ERCAN 5. SIRADA LİSTEYE GİRDİ.

 

CUMHURİYET HALK PARTİSİ İSE LİSTE BAŞINA SİVAS MİLLETVEKİLİ ALİ AKYILDIZI GETİRİRKEN, ADAY SIRALAMASINA İKİ YENİ İSİM EKLEDİ.

İŞTE CHPNİN SİVAS MİLLETVEKİLİ ADAYLARI

ALİ AKYILDIZ

HAYDAR GÖLBAŞI

ULAŞ KARASU

FİLİZ GÜR

MEHMET KAVAS

 

SİVASTA EN ÇOK MERAK EDİLEN ADAY LİSTESİ İSE ADALET VE KALKINMA PARTİNİN OLDU. 7 HAZİRAN SEÇİMLERİNDE LİSTESİNE EN ÇOK TEPKİ TOPLAYAN PARTİ OLAN AK PARTİ MECLİSE GİDEN ÜÇ MİLLETVEKİLİN YERİ DEĞİŞMEZKEN ULAŞTIRMA, DENİZCİLİK VE HABERLEŞME ESKİ BAKANI HABİB SOLUK 4. SIRADA YER ALIRKEN 5. SIRAYA ESKİ İL BAŞKANLARINDAN HAKAN AKKAŞ GETİRİLDİ.

İSMET YILMAZ

HİLMİ BİLGİN

SELİM DURSUN

HABİB SOLUK

HAKAN AKKAŞ

 

 

Bir cevap yazın