MÜFTÜLÜĞE AİT MÜLK USTALARA VERİLSİN!

MÜFTÜLÜĞE AİT MÜLK USTALARA VERİLSİN!

MÜFTÜLÜK, MEDRESEYİ ALSIN, İSTASYON CADDESİ’NDE BULUNAN MÜLKÜ, EL SANATLARI USTALARINA VERSİN!

 

BURUCİYE MEDRESESİNİ ÜCRETSİZ DEVRALMAK İÇİN KOLLARI SIVAYAN İL MÜFTÜLÜĞÜ’NÜN, İSTASYON CADDESİNDE BULUNAN VE KİRADA OLAN MÜLKÜ MEDRESEDEN ÇIKARTILACAK OLAN EL SANATLARI USTALARINA VERMESİ BEKLENİYOR

 

SİVAS İL MÜFTÜSÜ RECEP ŞÜKRÜ BALKAN’IN BU HAFTA İÇERİSİNDE ANKARA’YA GİDEREK BURUCİYE MEDRESESİ KONUSUNDA DİYANET İŞLERİ BAŞKANLIĞI VE VAKIFLAR GENEL MÜDÜRLÜĞÜ İLE GÖRÜŞECEĞİ ÖĞRENİLDİ.

VAKIFLAR BÖLGE MÜDÜRÜ CEMAL KARACA’NIN BURUCİYE MEDRESESİNİN MÜFTÜLÜĞE VERİLMESİ KONUSUNDA DESTEKÇİ OLDUĞU BİLİNİYOR. AYRICA TBMM BAŞKANI İSMET YILMAZ’IN DA BU KONUDA DİYANET İŞLERİ BAŞKANI PROF. DR. MEHMET GÖRMEZ’E MEDRESENİN MÜFTÜLÜĞE VERİLMESİ KONUSUNDA DESTEK VERECEĞİNİ SÖYLEDİĞİ ÖNE SÜRÜLDÜ.

YAŞANAN BU TABLO KARŞISINDA KAFALARI KARIŞTIRAN İSE MÜFTÜLÜĞE AİT OLAN VE KİRAYA VERİLEN İSTASYON CADDESİNDE BULUNAN MÜLK OLDU.

MERKEZİ KONUMDA OLAN MÜFTÜLÜK MÜLKÜNÜ, BURUCİYE MEDRESESİ İÇERİSİNDE BULUNAN VE ÇIKARTILACAK OLAN EL SANATLARI USTALARINA TAHSİS EDİLMESİ BEKLENİYOR.

SİVASIN TANITILMASINDA ÖNEMLİ BİR PAYA SAHİP OLAN EL SANATLARI USTALARININ ORTADA KALMAMALARI İÇİN MÜFTÜLÜĞÜN DİYANET KİTABEVİ VE YANINDAKİ BİNAYI EL SANATLARI USTALARINA KİRALAMASININ ADİL OLACAĞI KONUSUNU KONUŞULMAYA BAŞLANDI.

MÜFTÜLÜĞÜN BU KONUDA NASIL BİR TAVIR TAKINACAĞI İSE MERAKLA BEKLENİYOR.

Bir cevap yazın