MÜFTÜLÜK, HER İLÇEYE GENÇLİK MERKEZİ AÇACAK

MÜFTÜLÜK, HER İLÇEYE GENÇLİK MERKEZİ AÇACAK

MÜFTÜLÜK, HER İLÇEYE GENÇLİK MERKEZİ AÇACAK

DİYANET İŞLERİ BAŞKANLIĞI HİZMETLERİ KAPSAMINDA SİVAS’IN İMRANLI VE ZARA İLÇELERİNDE DİYANET GENÇLİK MERKEZLERİ DUALARLA AÇILDI. İL MÜFTÜSÜ YUSUF AKKUŞ SİVAS’IN BÜTÜN İLÇELERİNE GENÇLİK MERKEZİ AÇACAKLARINI SÖYLEDİ.

 

 

Sivas Müftülüğü, Diyanet İşleri Başkanlığının gençlik çalışmaları kapsamında ülkemizin bütün il ve ilçelerinde açılmasını öngördüğü Diyanet Gençlik Merkezleri Sivas’ın İmranlı ve Zara ilçelerinde anlamlı bir haftada hayata geçti.

Gençlerin bilgi, ahlak, erdem, estetik, ruh güzelliği ve merhamet duygusuyla yetişmelerine imkân sağlayacağı bu merkezlerde, okuma ve sohbet salonlarından, oyun ve spor salonlarına kadar birçok alanda gençlerin beden ve zihinlerini geliştirecek aktiviteler bulunuyor. İnsani erdemlerle donatılmış, her yönden iyi yetişmiş, ruhen ve bedenen dinamik bir gençliğe sahip olması amacı ile bu merkezlerin önemli olduğunu vurgulayan Sivas İl Müftüsü Yusuf Akkuş  “Bizler zor günlerden bu günlere ulaştık. Eğer bizler, bugün gençlerin elinden tutmazsak, Allah bize verdiği bu nimeti tekrar elimizden alır. Peygamberimizin önderliği ve rehberliğinde gençlerimize örnek olacağız, toplumun geleceğe umutla bakabilmesi için gençlerimizi,  bu merkezlerimizin de katkısıyla daha erdemli hale getireceğiz” dedi. Sivas’ın tüm ilçelerinde diyanet gençlik merkezlerini hayata geçireceklerini belirten Müftü Akkuş, Bu konuda gençlik koordinatörlerine çok iş düştüğünü söyledi.

Kategori: HABERLER

256 izlenme

Yorum Yapın

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmalısınız.