NUMUNE HASTANESİ HEKİM KAYBETMEYE DEVAM EDİYOR

NUMUNE HASTANESİ HEKİM KAYBETMEYE DEVAM EDİYOR

NUMUNE HASTANESİ HEKİM KAYBETMEYE DEVAM EDİYOR

SİVAS NUMUNE HASTANESİNDE HEKİM AÇIĞI GİDEREK ARTIYOR. 2018 YILINDA 93 HEKİMİN AYRILDIĞI HASTANEYE 51 HEKİM ATAMASI YAPILDI. NÜKLEER TIP BAŞTA OLMAK ÜZERE BİR ÇOK BÖLÜM KAPALI VE HİZMET VERMİYOR. YAŞANAN BU SORUNLARIN NEDENİ İSE SALIK BAKANLIĞININ UYGULAMALARI VE SAĞLIK İL MÜDÜRLÜĞÜNÜN OLAYLARI UZAKTAN İZLEMESİ OLARAK YORUMLANIYOR

 

 

 

SAĞLIK ALANINDA HAK ETTİĞİ ALAMAYAN SİVAS, NUMUNE HASTANESİNDEKİ HEKİM AÇIĞI İLE DE KAN KAYBETMEYE DEVAM EDİYOR.

NUMUNE HASTANESİNDEN UZMAN VE PRATİSYEN HEKİMLERDEN OLUŞAN TOPLAM 93 KİŞİ AYRILDI.

AYRILANLAR YERİNE İSE 51 HEKİM GÖREVE BAŞLADI.

GÖGÜS HASTALIKLARINDA 3 HEKİM GÖREV YAPIYOR. ALERJİ, ÇOCUK KARDİYOLOJİ, ENDOKRİN, GASTROENTOROLOJİ HEKİM OLMAMASI NEDENİYLE KAPANDI.

CİHAZ OLMAYAN KALP MR I İÇİN HASTALAR KAYSERİYE ANKARAYA GÖNDERİLİYOR.

Tüm bu yaşananların perde arkasında ise sağlık bakanlığı uygulamaları ve sağlık il müdürlüğünün tutumu olarak gösteriliyor.

4924 uygulamöasının 550 gün zorunlu görev için gelen hekimlere verilmesi alanında isim yapmış ve halk tarafından tanınan sevilen hekimlerin özel hastanelşere kaçmasına neden olduğu öğrenilirken konu hakkında sivas milletvbekilleri ve sağlık il müdürlüğünün gerekli girişimlerde bulunarak ayrılmaların önüne geçecek bir çözüm ür4etmesi bekleniyor.

Ülke olarak Sağlıkta çağ atlarken sivasta sınıfta kalınmasının nedenlerinin ise analiz edilerek bakanlık düzeyinde çözüme kavuşturulması hekim açığının kapatılabilmesi için gerekli tedbirlerin alınması gerekiyor.

 

 

Kategori: HABERLER

1398 izlenme

Yorum Yapın

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmalısınız.