NUMUNE HASTANESİNDE SORUNLAR BİTMİYOR

NUMUNE HASTANESİNDE SORUNLAR BİTMİYOR

NUMUNE HASTANESİNDE DÜŞÜK GABARİ SÜRÜCÜLERİ TEHDİT EDİYOR

SİVAS NUMUNE HASTANESİNDE İKİ BİNAYI BİRBİRİNE BAĞLAYAN TÜP GEÇİDİN DÜŞÜK GABARİSİ SÜRÜCÜLERE ZOR ANLAR YAŞATIYOR. KARAYOLLARININ GABARİ STANDARDININ ALTINDAKİ TÜP GEÇİT BİRÇOK KAZAYA DA NEDEN OLDU.

Sivas’ta 2015 yılında hizmete açılan Sivas Numune Hastanesi inşasında mühendislerin gözünden kaçırdığı detay, tehlike saçmaya başladı.

İki hizmet binasını birbirine bağlayan tüp geçit 3 metre 70 santimetre yükseklikte inşa edildi. Tüp geçidin altından ise hastane otoparkına giden yol geçiyor.

Türkiye’de karayolları standartlarına göre köprü yükseklikleri genelde 4.2 metre olarak belirlendiğinden, araçlarını bu yüksekliğe göre planlayan birçok sürücü uyarıcı tabelalara rağmen düşük gabarili geçidin altını kullanıyor.

Alçak araçlar için bir sıkıntı olmasa da, tüp geçit yüksek araçlar için tehlike oluşturuyor. Bugüne kadar birçok yüksek araç tüp geçide çarparak hem hasar gördü hem de geçide hasar verdi.

Tedavi için hastanede bulunan Sağdık Görüle isimli vatandaş yaptığı açıklamada, araç sürücülerinin sürekli sorun yaşadığını söyledi.

haber

Bir cevap yazın