NUMUNE HASTANESİNE ÜSTGEÇİT PROJESİ HAYATA GEÇİYOR

NUMUNE HASTANESİNE ÜSTGEÇİT PROJESİ HAYATA GEÇİYOR

Sivas Belediyesi trafik yoğunluğunun yaşandığı Yeni Numune Hastanesi yoluna üstgeçit yaparak yaşanan yoğunluğu en aza indirmeyi planlıyor.  

Şehrin muhtelif yerlerindeki ulaşım sorunlarının masaya yatırıldığı görüşmede Sivas Belediyesi ve Karayollarının ortak çalışmasıyla hayata geçirilecek Yeni Numune Hastanesi Üstgeçit Projesinin ihaleye çıkarılacağı açıklandı.

Sivas Belediye Başkanı Hilmi Bilgin en kısa zamanda Numune Hastanesi Üstgeçit Kavşak inşaatının ihale edilerek çalışmalara başlatılacağını belirtti.

Hayata geçirilecek proje ile Sivas-Erzincan Yolu Sivas şehir geçişinde yoğun transit ve şehir içi trafik altında hemzemin olarak bulunan Numune Hastanesi Kavşağının Farklı Seviyeli Kavşak olarak düzenlenerek karayolu standardının yükseltilip trafik güvenliğinin arttırılması, iki şehir arasındaki transit trafiğin rahatlatılması ve Numune Hastanesine ulaşımın kolaylaştırılması planlanıyor. Halil Rıfat Paşa Köprüsü bitiminden başlayacak olan ve toplam 650 metre uzunluğunda inşa edilecek proje de 7 açıklıklı çift geliş çift gidiş 270 metre köprü inşa edilecek.

admin

Bir cevap yazın