ÖĞRENCİLER, KANGAL V2 İÇİN KOLLARI SIVADI

ÖĞRENCİLER, KANGAL V2 İÇİN KOLLARI SIVADI

ÖĞRENCİLER ARACIN YAPIMI KONUSUNDA DESTEK BEKLİYOR

TÜBİTAK TARAFINDAN 2014 YILINDA DÜZENLENEN 11. ALTERNATİF ENERJİLİ ARAÇ YARIŞLARI “ELEKTROMOBİL” KATEGORİSİNDE YARIŞAN VE EN DÜŞÜK BÜTÇEYLE ÜRETİLEN ARAÇ ÖZELLİĞİNE SAHİP OLAN KANGAL V1 ARACINI TASARLAYAN EKİP 2. ARACIN ÜRETİMİ İÇİN KOLLARI SIVADI. PROJE EKİBİ BAŞTA REKTÖRLÜK OLMAK ÜZERE SİVASLI SANAYİCİ VE İŞ ADAMLARINDAN DESTEK BEKLİYOR.

 

 

Cumhuriyet Üniversitesi Teknoloji Fakültesi Otomotiv Mühendisliği Bölümü öğrencilerinin öncülüğünde tasarlanarak üretilen Kangal V1 isimli aracın 2014 yılındaki Tübitak’ın düzenlediği yarışmada başarı göstermesi, öğrencileri harekete geçirdi.

 

Elektromobil kategorisinde yarışan Kangal V1 isimli aracın mucidi olan otomotiv mühendisliği bölümü öğrencileri, aracın gösterdiği başarı üzerine 2. Aracı tasarlamak istiyor.

Ancak öğrenciler Kangal V1’i geliştirmek ve teknik donanımını artırabilmek İÇİN sponsor desteğine ihtiyaç duyuyor.

2014 yılında ki Tübitak’ın düzenlediği yarışmada Tübitak ve birkaç sponsor desteğiyle 30 bin liraya mal ettikleri araçla katılan öğrencilerin yeni tasarlayacakları araç için 80 bin liraya ihtiyacı var.

Vizyon 58 mikrofonlarına konuşan otomotiv mühendisliği bölümü 3. Sınıf öğrencisi Özkan Oğlakçı, yeni araç için yaptıkları çalışmaları anlattı.

Oğlakçı, 2014 yılında en düşük bütçeyle üretilen elektromobil araç olma unvanına sahip olduklarını belirterek, yeni araç üretimi için çalışmalara başladıklarını söyledi.

Maddi sıkıntılar içinde çalıştıklarını ifade eden Oğlakçı, başta rektörlük olmak üzere Sivaslı sanayici ve iş adamlarından destek beklediklerini dile getirdi.

Bir cevap yazın