ÖĞRENCİLERDEN ASKERLERE MEKTUP

 

SESOB Başkanı Beşir Köksal ile birlikte 5’inci Piyade Eğitim Tugay Komutanlığını ziyaret eden öğrenciler Tugay Komutanı Piyade Kıdemli Albay Mehmet Kip ile bir araya geldi. Tugay Komutanı Piyade Kıdemli Albay Mehmet Kip, subay, astsubay ve uzman çavuşların askeri görevlerini en güzel şekilde yerine getirdiğini belirterek, öğrencilerin de aynı görevleri yapabileceklerini söyledi. Öğrencilerin, eğitim tankı üzerinde hatıra fotoğrafı çektirmelerini de müsaade eden Tugay Komutanı, bando ekibinin mini konserini de öğrencilerle birlikte dinledi. Öğretmen ve öğrencilere acemi askerlerin eğitim yaptığı alanı da gezdiren Piyade Kıdemli Albay Mehmet Kip, 26 öğrencinin askerlere yazdığı mektupları da kendi elleriyle askerlere vermelerini sağladı.

Gemerek Yurter Özcan Ortaokulu 8’inci sınıf öğrencisi Tuba İnceöz, Çanakkale savaşından çok etkilendiğini, bu savaşta askerlerin yokluk içerisinde ne mücadeleler yaptığını, imkanları kısıtlı olmasına rağmen vatanı için canlarını seve seve feda ettiğini belirtti.

Aynı fedakarlığı şimdiki askerlerin de gösterdiğini, bu nedenle kahraman askerlere mektup yazarak duygularını paylaştıklarını ifade etti.

SESOB Başkanı Beşir Köksal ise ilgilerinden dolayı Tugay Komutanı Piyade Kıdemli Albay Mehmet Kip’e ve komutanlara teşekkür etti.

admin

Bir cevap yazın