ÖĞRENCİLERE ENERJİ TASARRUFU BİLİNCİ AŞILANDI

ÖĞRENCİLERE ENERJİ TASARRUFU BİLİNCİ AŞILANDI

 

Her yıl ocak ayının ikinci haftasında kutlanan ”enerji tasarrufu haftası” dolayısıyla , enerji savurganlığının önlenmesi konusunda farkındalık oluşturmak üzere  harekete geçen Çedaş , il milli eğitim müdürlüğü ile ortak yürüttüğü proje kapsamında ilköğretim öğrencilerine enerji verimliliği hakkında eğitimler veriliyor. Çedaş tarafından ilköğretim öğrencilerine yönelik düzenlenen eğitimlerden biri de Gazipaşa ilkokulu ve ortaokulunda gerçekleştirildi.

Okulun konferans salonunda gerçekleştirilen eğitim seminerinde konuşan Çedaş Genel Müdürü Ahmet Sait Akboğa üretimden tüketime kadar evde , iş yerlerinde , okulda günlük yaşam konforundan ve iş gücünden herhangi bir kayıp olmadan , enerjinin akıllıca ve doğru kullanılışı , enerji  tasarrufu anlamına gelmektedir dedi.

Belediye başkan yardımcısı Ahmet Özaydın lüzumsuzsa lamba yandığında söndürmeniz çok önemli diyerek sözlerini şu şekilde sürdürdü.

Milli eğitim şube müdürü dursun yıldırım ise bastığımız her elektrik düğmesinde sizin babalarınızdan ödenen vergilerle ödenen para demektir dedi.

 

 

 

 

 

 

Bir cevap yazın