ÖĞRETİM ÜYELERİNİN VE ÜNİVERSİTE PERSONELLERİ AŞILANIYOR

ÖĞRETİM ÜYELERİNİN VE ÜNİVERSİTE PERSONELLERİ AŞILANIYOR

 Sağlık Bakanı Fahrettin Koca,  sosyal medya hesabından yaptığı paylaşım ile öğretim üyeleri ve üniversite personellerinin aşılanacağını duyurmuştu. Bugün itibari ile aşılanma grubuna alınan öğretim üyeleri ve üniversite personellerinin aşılanma çalışmalarına başlandı.

Sağlık Bakanı Koca, konuya ilişkin sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda, “Bir meslek grubu daha aşı programında yerini alıyor. Üniversitelerimizin Eylül’de yüz yüze eğitime başlayabilmesi için öğretim üyelerimizin ve üniversite personellerinin aşılanmasına da yarın başlıyoruz” ifadelerini kullandı. Öte yandan Yüksek Öğretim Kurulu (YÖK) verilerine göre Türkiye’de bulunan 207 yükseköğretim kurumunda toplam 90 bin 338 öğretim üyesi ve toplam 180 bin 65 öğretim elemanı bulunuyor.

 Covid-19 aşısı olmak için gelen Araştırma Görevlisi Derya Özkan, “Dün açıldığını öğrendik, hatta saat bekliyorduk 12’den sonra mı açılır acaba diye. Açıldığı gibi sıramızı aldık hemen ve geldik diye konuştu.

 Aşı haberini duyar duymaz aşı olmak için randevu aldığını söyleyen ü Araştırma Görevlisi Recep Özkan, “mesajı görür görmez aşı randevumu aldım. Bu habere çok sevindik 2 senedir bırakın hastalığı psikolojik olarak da rahatsız olduk depresyon belirtileri başladı ifadelerini kullandı.

Aşılama grubuna alındıklarını duyduğunda çok sevindiğini söyleyen Recep Özkan, “ Tahtaya geçip öğrencilerin karşısında sosyal bir şekilde ders anlatmayı, onların bana derste geri dönüş yapmasını çok özledim” dedi.

admin

Bir cevap yazın