OKUL GÜVENLİĞİ VE BAĞIMLILIK TOPLANTISI YAPILDI

OKUL GÜVENLİĞİ VE BAĞIMLILIK TOPLANTISI YAPILDI

OKUL GÜVENLİĞİ VE BAĞIMLILIK TOPLANTISI YAPILDI

YENİ EĞİTİM YILI ÖNCESİ OKUL GÜVENLİĞİ, BAĞIMLILIKLA MÜCADELE VE DEĞERLENDİRME TOPLANTISI VALİ DAVUT GÜL BAŞKANLIĞINDA YAPILDI. VALİ GÜL, “16 İLÇEMİZİN TAMAMINDA OKULLARIMIZ KENT GÜVENLİK SİSTEMİ’NE (KGS) ENTEGRE EDİLDİ. AMACIMIZ, BİZE EMANET EDİLEN ÇOCUKLARIMIZIN, OKULA SAPA SAĞLAM GELDİĞİ GİBİ EVİNE DE SAPA SAĞLAM GELİP GİTMESİ” DEDİ.

Yeni Eğitim yılı öncesi okul güvenliği, bağımlılıkla mücadele ve değerlendirme toplantısı Vali Davut Gül başkanlığında yapıldı.

Fidan Yazıcıoğlu Kültür Merkezi’nde gerçekleştirilen toplantıda konuşan Vali Gül, “Sizlerle beraber her geçen gün daha çok çalışacağız” dedi.

Okulların dış güvenliği anlamında Sivas’ın Türkiye’de en iyi illerden biri olduğunu kaydeden Vali Gül, “Sivas’ta 40 okula Milli Eğitim Bakanlığı bütçesiyle, 30 tanesine de İl Özel İdaresi bütçesiyle kamera sistemi kurduk” dedi.
Gül, bağımlılıkla mücadelede en büyük görevin ailelere düştüğünü aktararak, “Sivas, güvenli bir şehir ve güvenli bir şehir olmaya da devam edecek ama herkes kendi çocuğuna sahip çıkacak” dedi.
Geçtiğimiz yıl okulların büyük bir çoğunluğuna güvenlik görevlisi verildiğini hatırlatan Gül Okullarda güvenlik kayıtlarımız olacak ve çocuklarımız daha iyi şartlarda eğitim alacak. Okul çevresindeki seyyar satıcılara müsaade etmeyeceğiz. Dedi.

Toplantıya İl Emniyet Müdürü Kenan Aydoğan, İl Jandarma Komutanı Albay İdris Tataroğlu, kaymakamlar, il milli eğitim müdürlüğü yetkilileri, okul müdürleri, okul aile birliği başkanları, servis işletmecileri ile diğer ilgililer katıldı.

Kategori: HABERLER

161 izlenme

Yorum Yapın

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmalısınız.