ÖLDÜRÜLEN GÜVENLİK GÖREVLİSİ TOPRAĞA VERİLDİ

ÖLDÜRÜLEN GÜVENLİK GÖREVLİSİ TOPRAĞA VERİLDİ

İstanbul Sultangazi’de akli dengesinin yerinde olmadığı öne sürülen Müslüm A. tarafından öldürülen güvenlik görevlisi 27 yaşındaki Akın Kendir, Zara İlçesi’nde toprağa verildi.

Olay, 2 gün önce İstanbul Sultangazi Zübeyde Hanım Mahallesi 1429’üncü Sokak’ta meydana geldi. Özel bir firmada güvenlik görevlisi Akın Kendir, evine doğru yaya olarak yürüdüğü sırada akli dengesinin yerinde olmadığı öne sürülen Müslüm A. tarafından pompalı tüfekle vuruldu. Karnına isabet eden saçmalarla ağır yaralanan Kendir, çevredekiler tarafından özel bir hastaneye götürüldü. Kendir, hastanede yapılan müdahalelere rağmen kurtarılamayarak öldü. Şüpheli Müslüm A. gözaltına alınırken, Akın Kendir’in cenazesi Gazi Cemevi’ne düzenlenen tören ardından memleketi Sivas’ın Zara İlçesi’ne bağlı Deredam Köyü’ne getirildi.

Kendir’in cenazesi köydeki cemevinde helallik alındıktan sonra mezarlığa götürüldü. Olumsuz kış şartları nedeniyle Kendir’in cenazesi bir süre traktörle daha sonra kızak yardımı ile mezarlığa götürüldü. Kendir’in cenazesi burada gözyaşları içinde toprağa verildi. Efendi-Kıymet çiftinin 5 çocuklarından en küçüğü olan Akın Kendir’in bekar olduğu belirtildi.

Bir cevap yazın