ÖZEL İDARE 1273 PROJEYİ HAYATA GEÇİRECEK

Sivas İl Özel İdaresi bu yıl içerisinde birçok önemli yatırımın içerisinde yer aldığı bin 273 projeyi tamamlamayı hedefliyor.

Sivas İl Özel İdaresi kaynakları ile 688, KÖYDES kaynakları ile 308 ve bakanlık kaynakları ile ise 577 yeni proje il ve ilçelerde hayata geçirileceği ifade edildi. Bu yatırımlar kapsamında 28 milyon TL harcanacağı, 580 km onarım stabilize, 300 km birinci kat asfalt, 300 km ikinci kat asfalt iyileştirme çalışması yapılması hedeflendiği belirtildi. Ayrıca köylere 200 bin metrekare de kilit parke taşının döşemesi yapılacak.

Sivas Valiliği ek hizmet binasının ihalesi ise mayıs ayının ilk haftası içerisinde gerçekleşecek. Bunun yanı sıra 10 bin kişilik yurt projesinin ihalesi de kısa sürede neticelenecek ve ihale süreci başlayacak. Sözleşmesi imzalanan ve yer teslimi yapılan kayak simülasyon merkezinin de inşaat çalışmalarına geçilecek. Eğitim yatırımlarında, Milli Eğitim İl Müdürlüğü ve Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğü ile koordineli olarak çalışacak olan Özel İdare, toplam 210 yeni projeyi hayata geçirecek. Toplam 50 okul yapımının yanı sıra, 6 yemekhane, 11 spor salonu, 13 yurt, 9 atölye ve 5 de hizmet binasının yapımı tamamlanacak. Yarı açık kadınlar cezaevi projesinin de Kültür Vakıflar Koruma Kurulundan onaylanarak DAP’a sunulacak.  KÖYDES projeleri kapsamında 3 kat artan bütçe ile köy yollarında asfaltlama çalışmalarına ağırlık verilecek. Ayrıca Spor Toto Teşkilat Müdürlüğü ve Özel İdarenin kaynaklarıyla 58 köye de halı saha yapılacak. Kültür ve restorasyon çalışmaları kapsamında ise Divriği Tevrüzlü Konağı bu yıl tamamlanacak.

admin

Bir cevap yazın