PARALEL YAPI OPERASYONU: 12 GÖZALTI

PARALEL YAPI OPERASYONU: 12 GÖZALTI

DERSHANEDE 6 SAAT İNCELEME YAPILDI

 

SİVAS’TA PARALEL YAPIYA YÖNELİK GERÇEKLEŞTİRİLEN OPERASYON KAPSAMINDA CEMAATE YAKINLIĞIYLA BİLİNEN BİR DERSHANEDE SABAH BAŞLAYAN ARAMA ÇALIŞMALARI TAMAMLANDI. DERSHANEDEN BAZI EVRAKLAR İNCELENMEK ÜZERE EMNİYETE GÖTÜRÜLDÜ.

 

Sivas’ta sabah saatlerinde cemaate yakınlığı ile bilinen bir dershaneye İl Emniyet Müdürlüğü Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü ekipleri operasyon düzenledi. Operasyon kapsamında Sivas’tan 9, İstanbul, Ankara ve Erzincan’dan ise 1’er kişi gözaltına alındı. Gözaltına alınan şahısların hayırsever vatandaşların dini duygularını istismar ederek vatandaşların arsalarını ‘paralel yapıya’ ait kuruluşlara aktardıkları ile sürüldü.

 

Öte yandan Siber Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü ekipler dershanenin bilgisayarlarında sabah saatlerinde başlayan arama çalışmalarını tamamlandı. 6 saat süren incelemenin ardından polis ekipleri 2 çanta ile dershaneden ayrıldı. Polis ekiplerinin bazı evrakları da incelemek üzere emniyete götürdüğü görüldü.

Gözaltına alınan şahısların emniyetteki ifade işlemleri devam ederek diğer illerde hakkında gözaltı kararı çıkarılan şahısların Sivas’a getirileceği öğrenildi.

Bir cevap yazın