PEMBE TAKSİ SARIYA BOYANMALI

TÜRKİYE’DE BAYANLARA ÖZEL İLK TAKSİ OLAN PEMBE TAKSİ KONUSUNDA TARTIŞMALAR BİTMİYOR. KONU HAKKINDA AÇIKLAMA YAPAN CUMHURİYET KADINLARI DERNEĞİ SİVAS ŞUBE BAŞKANI NURTEN YANALAK “SİVAS’TA KADINLAR SANKİ SÜREKLİ TACİZE UĞRUYORMUŞ GİBİ BİR ALGILAMAYA SEBEP OLUNDU” DEDİ.

 

TÜRKİYE’DE İLK KEZ SİVAS’TA HAYATA GEÇİRİLEN VE ŞOFÖRÜ DE BAYAN YOLCULARI DA BAYAN OLAN PEMBE TAKSİ UYGULAMASI HAKKINDA TARTIŞMALAR BİTMİYOR.

KONU HAKKINDA AÇIKLAMADA BULUNAN CUMHURİYET KADINLARI DERNEĞİ SİVAS ŞUBE BAŞKANI NURTEN YANALAK “SİVAS’TA KADINLAR SANKİ SÜREKLİ TACİZE UĞRUYORMUŞ GİBİ BİR ALGILAMAYA SEBEP OLUNDU” DEDİ.

 

SİVAS’TA BAŞLATILAN PEMBE TAKSİ UYGULAMASINA ÜZÜLDÜĞÜNÜ BELİRTEN YANALAK “SADECE KADINLARA ÖZEL PEMBE TAKSİYLE ŞOFÖRLÜK YAPMAYI SON DERECE YANLIŞ BULUYORUZ” DEDİ.

 

PEMBE TAKSİ ŞOFÖRÜ Gamze Taşkan’I TAKSİYİ SARIYA BOYAMAYA DAVET EDEN YANALAK, TAŞKIN’IN 24 SAAT HİZMET VEREN ŞOFÖRÜMÜZ OLURSA KADINLAR OLARAK GERÇEKTEN BİZDE GURUR DUYARIZ DEDİ.

 

BU UYGULAMADAN RAHATSIZ OLDUKLARINI BELİRTEN YANALAK YETKİLİLERE SESLENEREK BU UYGULAMADAN VAZGEÇİLMESİNİ RİCA ETTİ.

 

YANALAK TARTIŞMALARA YENİ BOYUT GETİREREK, “KADIN ŞOFÖRLERİN SADECE TAKSİLERDE DEĞİL BELEDİYE OTOBÜSLERİ VE MİNİBÜSLERDE DE GÖREV YAPMASININ ÖNÜNÜN AÇILMASINI TALEP ETTİ.

Bir cevap yazın