POLİSTEN SÜRÜCÜLERE PATATESLİ DENETİM

POLİSTEN SÜRÜCÜLERE PATATESLİ DENETİM

Sivas-Ankara karayolu üzerinde gerçekleştirilen uygulamada, kamyon ve TIR sürücüleri durdurularak araç lastiklerinin diş derinlikleri ölçüldü.

Bu sırada sürücüler şube müdürlüğü bahçesindeki çardakta misafir edilerek, közlenmiş patates ve çay ikramında bulunuldu. Araç sürücüleri ile bir süre sohbet eden Bölge Trafik Denetleme Şube Müdürü Feyzullah Dursun, kış aylarında dikkat edilmesi gereken konular hakkında uyarılarda bulundu.

Şube Müdürü Dursun, sürücülerin yolda gördükleri buzlanmaları polis veya karayolları ekiplerine bildirmelerini isteyerek kış mevsiminde mutlaka kar tipi lastik kullanılması gerektiğini söyledi.

Dursun, ayrıca emniyet kemerinin önemini anlatarak, zincirleme kazaları önlemek için güvenli takip mesafesine de özen gösterilmesini istedi.

Müdürlükleri tarafından 2016 yılında 248 bin 400 aracın denetlendiğini belirten dursun, 2017 yılında ise 318 bin araç denetlemeyi hedeflediklerini söyledi.

Araç sürücülerinden Kadir Varlık ise daha önce bu şekilde misafir edilmediklerini belirterek şube müdürü dursun’a teşekkür etti.

Denetleme sırasında kamyon ve TIR lastiklerinin diş derinliği ölçülerek kış şartlarına uygun olup olmadığı kontrol edildi.

Bir cevap yazın