REKOR KIRAN ALTIN İÇİN KUYUMCULARDAN PANİK SATIŞI UYARISI

REKOR KIRAN ALTIN İÇİN KUYUMCULARDAN PANİK SATIŞI UYARISI

REKOR KIRAN ALTIN İÇİN KUYUMCULARDAN PANİK SATIŞI UYARISI

SÜREKLİ OLARAK DÜŞEN VE YÜKSELEN FİYATLARIYLA GÜNDEME GELEN ALTIN, HAFTAYA REKORLA BAŞLADI. ONS FİYATININ 2 BİN DOLARIN ÜZERİNE ÇIKMASIYLA SON 1 YILIN REKORUNU KIRAN ALTIN, VATANDAŞLAR TARAFINDAN YOĞUN TALEP GÖRÜYOR.

Sürekli olarak düşen ve yükselen fiyatlarıyla gündeme gelen altın, haftaya rekorla başladı. Ons fiyatının 2 bin doların üzerine çıkmasıyla son 1 yılın rekorunu kıran altın, vatandaşlar tarafından yoğun talep görüyor.

Geçtiğimiz hafta ABD’de bulunan 2 ayrı bankanın iflas etmesinin de etki gösterdiği altında yukarı ivmenin devam etmesi beklenirken, seçime kalan 2 aylık süreçte sakin bir grafik öngörülüyor.

Kuyumcu esnafı ise vatandaşın oluşabilecek düşüşlere karşı panik satışına yönelmemesi gerektiğini belirterek, “Düşüş kısa süreli olur ve altın tekrar toparlanarak yükselişe geçecektir” dedi.

Ülkemizde yapılacak olan genel seçime kadar olan 2 aylık süreçte altın fiyatlarının stabil kalabileceğini, yıl sonunda ise yükseliş beklendiğini belirten kuyumcular, “Altının uzun vadedeki duruşunu hâlâ değiştirmedik diye konuştular

Vatandaşların televizyonlarda gördükleri haberlerin ardından yapacakları altın alışverişi konusunda daha dikkatli olmaları gerektiğini belirten kuyumcular, şu ifadeleri kullandılar.

Bir cevap yazın