ŞEHİDİN ÖĞRETMEN EŞİNDEN ACI FERYAT

ŞEHİDİN ÖĞRETMEN EŞİNDEN ACI FERYAT

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın, Gümüşhane ziyaretinde görev alan ve Malatya’ya dönerken Sivas’ın İmranlı ilçesinde polis otobüsünün devrilmesi sonucu şehit olan 3 polisten bir olan Fatih Çevik’in cenazesi Malatya’dan toprağa verilmek üzere memleketi Mersin’in Erdemli ilçesine getirildi. Ulu Camii’de düzenlenen törene Mersin Valisi Hasan Basri Güzeloğlu, Akdeniz Bölge ve Garnizon Komutanı Tuğamiral Nejat Atilla Demirhan, Büyükşehir Belediye Başkanı Burhanettin Kocama, İl Emniyet Müdürü Arif Öksüz, şehidin babası Bekir Çevik ile annesi Elif Çevik ile kardeşleri, meslektaşları ve çok sayıda vatandaş katıldı.
Cenaze camiye getirildiği sırada şehidin acılı eşinin feryatları ise yürek dağladı. Protokol mensuplarının yanına kucağındaki kundağa sarılı 3 aylık Elif Sena bebekle gelen öğretmen eş Hilal Çevik, “Benim kocam nerede, bu acıyı kim dindirecek. Kocamı kim geri getirecek. Benim çocuğuma kim babalık yapacak. Bunu bana emanet etti. Giderken Allah’a ısmarladık dedi. Allah’a emanet etti” diye göz yaşları döktü. Acılı eş, eşinin tabutuna uzun süre sarıldı.
Anne Elif Çevik ise oğlunun fotoğrafını öpüp tabutuna sarıldı.
İl Emniyet Müdürü Hasan Hüseyin Bahar’ın eşlik ettiği baba Bekir Çevik de gözyaşlarını tutamadı. Özgeçmişinin okunmasının ardından şehidin cenazesi, kılınan namazının ve okunan duaların ardından Limonlu Mahallesi’nde toprağa verildi.

admin

Bir cevap yazın