ŞEHİT ATEŞİ SİVAS’A DÜŞTÜ

ŞIRNAK’IN CİZRE İLÇESİNDE PKK’LI TERÖRİSTLERE YÖNELİK OPERASYONDA ÇIKAN ÇATIŞMADA ŞEHİT OLAN 44 YAŞINDAKİ ÖZEL HAREKAT POLİSİ OSMAN YURT’UN SİVAS’TAKİ BABA OCAĞINA YAS VAR.

 

ŞIRNAK’IN CIZRE ILÇESINDE PKK’LI TERÖRISTLERE YÖNELIK OPERASYONDA ÇIKAN ÇATIŞMADA ŞEHIT OLAN 44 YAŞINDAKI ÖZEL HAREKAT POLISI OSMAN YURT’UN SIVAS’TAKI BABA OCAĞINA YAS VAR.

CIZRE ILÇESINDE TERÖR ÖRGÜTÜ MENSUPLARINCA KAZILAN ÇUKURLARIN KAPATILMASI, KURULAN BARİKATLARIN KALDIRILMASI VE TUZAKLANAN PATLAYICILARIN İMHASI AMACIYLA 14 ARALIK’TA İLAN EDİLEN SOKAĞA ÇIKMA YASAĞININ ARDINDAN BAŞLATILAN “ŞEHİT JANDARMA ASTSUBAY KIDEMLİ ÇAVUŞ BURAK DEMİRCİ OPERASYONU” SIRASINDA PKK’LI TERÖRİSTLERİN SALDIRISI SONUCU ÖZEL HAREKAT POLİSİ OSMAN YURT ŞEHİT OLDU. ORDU’DA GÖREV YAPAN VE GEÇİCİ GÖREVLE CİZRE’YE GİDEN YURT’UN MEHMET AKİF ERSOY MAHALLESİ ÇİĞDEM EVLER C BLOK’TA BULUNAN BABA OCAĞINA GELEN EMNİYET EKİPLERİ ACI HABERİ BABA İSA VE ANNE HURİYE YURT’A VEREMEDİ. AİLENİN TATİL İÇİN ORDU’YA GİTTİĞİ ACI HABERİ ALAN AİLENİN SİVAS’A DOĞRU YOLA ÇIKTIĞI ÖĞRENİLDİ.

EVLI VE OĞUZHAN, ÖMER FARUK VE BURAK ADLI ÜÇ ÇOCUĞU OLDUĞU ÖĞRENİLEN ŞEHİT POLİSİN YÜCEYURT MAHALLESİ’NDE YAŞAYAN KIZ KARDEŞİ FADİME DÖNMEZ’E DE ACI HABERİ EMNİYET MENSUPLARI VERDİ. ŞEHİT POLİSİN BABA OCAĞI TÜRK BAYRAKLARIYLA SÜSLENDİ.

ŞEHIDIN KOMŞUSU İBRAHIM ÖLMEZ ŞEHIT POLIS YURT’U 10 SENEDIR GÖRMEDIĞINI BELIRTEREK, ŞUNLARI KAYDETTİ.

ŞEHIT ÖZEL HAREKATÇININ ŞIRNAK’TA DÜZENLENECEK TÖRENIN ARDINDAN MEMLEKETI SIVAS’A GETIRILECEĞI VE IKINDI NAMAZINDAN SONRA KILINACAK CENAZE NAMAZININ ARDINDAN YUKARI TEKKE MEZARLIĞI’NDA BULUNAN POLIS ŞEHITLIĞINDE DEFNEDILECEĞI ÖĞRENILDI.

 

Bir cevap yazın