ŞEYH ŞAMİL VE FATİH KÜLTÜR MERKEZLERİ YAPIMI DEVAM EDİYOR

ŞEYH ŞAMİL VE FATİH KÜLTÜR MERKEZLERİ YAPIMI DEVAM EDİYOR

SİVAS’TA YAPIMI DEVAM EDEN ŞEYH ŞAMİL VE FATİH KÜLTÜR MERKEZLERİNİN İNŞASI TAMAMLANMA AŞAMASINA GELDİ.

Her yaştan insanın sosyal hayata daha etkin katılımını sağlamak ve meslek edinmelerine yardımcı olarak istihdamı artırmak adına bünyesindeki eğitim, kültür ve yaşam merkezlerine yenilerini kazandırıyor. Geçtiğimiz yıl eş zamanlı olarak yapımına başlanan Fatih Mahallesi ve Şeyh Şamil Mahallesi Kültür Merkezleri büyük oranda tamamlandı.

Kültür merkezleri içerisinde 5 adet derslik, 6 adet atölye, eğitim salonu, kitap cafe, kütüphane, öğretmen odası, bay-bayan fitness salonları, masa tenisi alanı, çocuklar için spor kulübü, oyun odaları, çocuk uyku odası, kafeterya ve diğer idari birimler yer alıyor. Ayrıca projelerde 20 araçlık otopark bulunuyor.

Sivas’ın farklı bölgelerinde devam eden her iki kültür merkezi projesini inceleyen Belediye Başkanı Hilmi Bilgin, “Şehrimize değer katacak, hemşerilerimizin talep ve beklentilerine cevap verecek projeleri bir bir hayata geçiyoruz dedi.

Bilgin, Önümüzdeki süreçte yine Tuzlugöl ve Alibaba Mahallesi’nde de aynı projeyi hayata geçirdiğimiz takdirde şehrimizin uzun yıllar bu alandaki ihtiyacını karşılamış olacağız şeklinde konuştu.

admin

Bir cevap yazın